Після втручання міської влади і нардепів, у Кривому Розі держпідприємство Теплоцентраль отримало ліміти на газ

         Після втручання міста і нардепів, у Кривому Розі держпідприємство Теплоцентраль отримало ліміти на газ, - повідомив мер Юрій Вілкул. 

Таке рішення керівництво НАК Нафтогаз прийняло після складних перемовин із керівництвом міста та народними депутатами від Кривого Рогу Костянтином Павловим і Андрієм Гальченком.

Ліміти на газ керованому Фондом держмайна держпідприємству «Криворізька теплоцентраль», яке повністю непідконтрольне місцевій владі, виділені з 16 листопада в обсязі, необхідному для опалювального сезону.

До цього часу через бездіяльність керівництва підприємства і ФДМ, яке навіть не приїхало на перемовини для врегулювання ситуації, номінації на поставку газу НАК «Нафтогаз» не міг надати через невиконання держпідприємством встановлених законом норм.

У результаті - без тепла в Кривому Розі залишалися близько 300 тисяч містян.

"У ситуації з Херсонською, Криворізькою і Сєвєродонецькою ТЕЦ відповідальність несе Фонд державного майна, в управлінні якого знаходяться ці виробники тепла", - раніше відзначили в компанії НАК «Нафтогаз».

Також там підкреслили, що виробники тепла, які забезпечують жителів згаданих регіонів, накопичили значну заборгованість, не дотримуються графіків її погашення або в попередньому періоді розрахувалися з Нафтогазом менш ніж за 90% використаного газу.

«Теплоцентраль має керівництво, яке повинно готуватися до опалювального сезону, воно має орган управління в особі ФДМУ. Ситуація, що склалася, є прямим наслідком бездіяльності керівництва такої теплопостачальної організації, а також органів її управління », - сказав перший заступник голови правління НАК« Нафтогаз України» Сергій Перелома.

Проте після екстреного втручання міської влади Кривого Рогу та народних депутатів, ліміти на газ були отримані.

Мер Кривого Рогу Юрій Вілкул підкреслив: «Сьогодні працюють всі котельні міста, і це найголовніше. Держпідприємство Теплоцентраль врешті отримало ліміти на газ. Я дав доручення задіяти всі бригади комунальних служб міста для допомоги з запуску тепла «Теплоцентраллю» в ті будинки, де через проблеми з мережами його ще немає. Бригади працюють цілодобово».

Народний депутат України Костянтин Павлов зауважив: «Буквально два дні тому уряд пішов на те, чого ми домагалися кілька тижнів - увів заборону на відключення газопостачання теплопостачальним підприємствам в опалювальний період. Також уряд знизив обов'язковий рівень розрахунків за спожитий газ для підприємств теплокомуненерго з 90% до 78%, для теплоелектроцентралей - з 90% до 60%. Це, нарешті, дало можливість вирішити ситуацію на підприємствах».

Нагадаємо, Кабінет Міністрів на засіданні 14 листопада вирішив ввести заборону на відключення газу теплопостачальним підприємствам під час опалювального сезону. Скасування права відключати людям тепло взимку системно домагалися опозиційні депутати, в тому числі і криворіжці Костянтин Павлов і Андрій Гальченко.

«Питання держпідприємств, безумовно, насамперед повинні вирішувати в Києві, оскільки там зосереджені всі органи їх фактичного управління. Ще 5 вересня це питання було порушене мною на комітеті Верховної Ради. На початку листопада вже на ім'я Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана нами з Костянтином Павловим було направлено депутатський запит з вимогою негайного вирішення ситуації, що склалася. Але ще кілька днів поспіль криворіжці фактично самі вирішували проблему з подачею газу. У Києві ми провели зустрічі з нашими колегами - членами парламентського комітету з ЖКГ. Всі вони поділяють нашу думку, що люди не повинні бути заручниками з'ясування стосунків між держпідприємствами. Ми вважаємо, що ФДМ, як власник «Криворізької теплоцентралі», повинен виступити ґарантом погашення її боргів. Ще в 2016 році Кривий Ріг виступав за передачу ДП «Криворізька теплоцентраль» місту. Але не в тому стані, до якого вона сьогодні доведена в результаті неефективного менеджменту Фонду держмайна. Зараз Кривому Рогу можуть віддати не стільки підприємство, скільки його борги. Ми будемо домагатися передачі ДП «Криворізька теплоцентраль» Кривому Рогу, але на справедливих умовах», - підкреслив нардеп Андрій Гальченко.

Як ми повідомляли, ще 3 листопада, за розпорядженням мера, в Кривому Розі стартував опалювальний сезон. Тепло почало надходити в будинки криворіжців, які обслуговує міське підприємство Тепломережа.

Вже до 7 листопада працювало 99% котелень. 9 листопада почала роботу котельня «Центральна» на житломасиві Інгулець. На 10 листопада в місті працювали на подачу теплоносія всі 67 котелень міської Тепломережі.