Пластикові пакетики - поза законом! Відсьогодні діють штрафи за безкоштовне розповсюдження пакетів

ЕКОЛОГІЯ
10.12.21 - 10:44

Відсьогодні в Україні починають обмежувати обіг пластикових пакетів. З 10 грудня діє перший етап, передбачений Законом «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України».

У магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг забороняється безоплатне розповсюдження пластикових пакетів, окрім біорозкладних пакетів, а також надтонких пластикових пакетів, що є первинною упаковкою для свіжої риби, м’яса і продуктів із них, сипучих продуктів та льоду.

 

До порушників цієї вимоги застосовуватимуться адміністративно-господарські санкції:

- штрафи від 1700 до 3400 грн за перше порушення

- штрафи від 3400 до 8500 грн за повторне порушення.

 

Мета такого рішення – запобігти утворенню пластикових відходів, - пояснюютьв уряді.

 

«Обмеження обігу пластикових пакетів на території України – це насамперед, про запобігання утворенню відходів. Використання пластикових пакетів стане зваженим, а українці поступово звикнуть брати пакети лише за реальною потребою. А отже, менше продукуватиметься сміття, яке потім опиниться на звалищі, потрапить у довкілля», - зазначив в.о. міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

 

За його словами, наступним кроком для України має стати обмеження обігу та виробництва пластикової продукції одноразового використання.

 

 

Джерело - Укрінформ, Слово і діло.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: