А платити криворіжцям? Фонд держмайна пропонує передати місту "Теплоцентраль" з боргом у 2, 7 мільярда гривень

ВАЖЛИВО
20.06.19 - 13:11 1443

Міська влада Кривого Рогу наполягає на передачі майна державної Теплоцентралі в комунальну власність, але без боргів, як пропонує Фонд держмайна.

У Кривому Розі триває підготовка до опалювального сезону.

 

На сьогодні щодо комунального підприємства «Криворіжтепломережа», а також Дніпровського управління регіонального будівництва, у керівництва нашого міста є розуміння стосовно термінів виконання ремонтних робіт, заміни комунікацій, графіків випробувань котельного обладнання. І є повна впевненість у тому, що до початку осінньо-зимового періоду теплопостачальні підприємства будуть готові.

 

На жаль, щодо державного підприємства «Криворізька теплоцентраль», яке підпорядковується Фонду держмайна, немає інформації щодо його готовності до опалювального сезону.

 

Торік восени «Криворізька теплоцентраль» фактично зірвала всі терміни подачі тепла криворіжцям.

 

Від катастрофи криворіжців врятувало тільки екстрене втручання керівництва міста, а також народних депутатів Костянтина Павлова і Андрія Гальченка, які буквально штурмували Нафтогаз і домоглися постачання газу на котельні.

 

Протягом півтора місяця представники державної Теплоцентралі ігнорують наради міського штабу з підготовки до зими.

Звернення керівництва міста до Фонду держмайна як до органу управління підприємством щодо контролю з їхнього боку закінчуються відписками.

 

«У відповідь чуємо - «ми готуємо, забезпечуємо, працюємо, щоб передати Теплоцентраль у комунальну власність». Але реальних кроків на сьогодні немає ніяких. За дорученням мера Юрія Вілкула, в кінці травня я зустрічався з представниками Фонду держмайна, і вчергове нам намагаються «впихнути» в комунальну власність держпідприємство з усією заборгованістю, яку накопичили їхні директори», - сказав заступник мера з питань ЖКГ Олександр Катриченко.

 

З 2013 року «Криворізька теплоцентраль» надає самостійно послуги теплопостачання жителям міста.

І з того часу Фонд держмайна регулярно призначає своїх директорів без узгодження з містом. Станом на жовтень 2013 року, заборгованість держпідприємства за газ перед НАК «Нафтогаз України» становила 185 млн. грн.

 

«Ці всі директори разом з Фондом держмайна спромоглися збільшити борг зі 185 млн. грн. до 2 млрд. 700 млн. грн. І це - за шість років! Виникає питання - а до чого тут місто? Жодного доступу ні до економіки, ні до бухгалтерії підприємства ми не маємо.

Останнє рішення, яке ми приймали цього року на сесії міської ради, було про те, що місто продовжує відстоювати інтереси мешканців і наша позиція принципова: ми вимагаємо закінчити експерименти над криворіжцям і передати майно Теплоцентралі в комунальну власність. А боргами нехай займається Фонд держмайна разом зі своїми директорами, яких вони призначали. Нам борги не потрібні і жителі Кривого Рогу за них платити не будуть! Відповідні листи будуть направлені до Фонду держмайна і Мінрегіонбуду», - підкреслив заступник мера.

 

Як ми повідомляли раніше, вже 20 років Кривий Ріг систематично звертається до Кабміну та державних органів влади щодо передачі державної «Теплоцентралі» місту. Однак позитивного результату й досі немає. 

 

Про перипетії навколо проблемного підприємства ми повідомляли тут. 

 

Торік у грудні ми писали про страйк у Тернівському районі мешканців багатоповерхівок - споживачів послуг ДП "Криворізька теплоцентраль", яких вона залишила без тепла. 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: