«Плед тисячі сердець». Криворізькі волонтери планують встановити національний рекорд

БЛАГОДІЙНІСТЬ
26.06.22 - 14:14

Благодійна організація "Центр Хесед Хана" об’єднала небайдужих людей, які долучилися до акції «Плед тисячі сердець» на підтримку передчасно народжених діток.

У межах проєкту «Плед тисячі сердець» вже більше року волонтери створюють речі, які допомагають вижити недоношеним дітям.

 

«Рік тому ми розпочали цей проєкт «Клубок добра», який вже став Всеукраїнським, а придумали його саме у Кривому Розі. Спочатку проєкт називався «28 петель», але потім цю ідею підхопили й інші волонтерські центри, які вже назвали його «Клубок добра». Ми в’яжемо пледи для передчасно народжених діток. Я дуже пишаюся усіма дівчатами, які вкладають свою душу у ці пледи. Ми збираємося щомісяця, у нас є група з 54 людей. Кожен приходить, коли має змогу. Наша організація має спонсора – єврейський благодійний фонд "Хесед Хана", який забезпечує нас пряжею. Проте є люди, які самі надсилають нам пряжу, готові вироби, дізнаючись про нас у соцмережах», - розповідає координаторка волонтерського центру Альбіна Мироненко.

 

Мета цієї акції - створити плед з 15 000 в'язаних квадратів розміром 10 х 10 см. Такі плетені речі сприяють правильному теплообміну та стимуляції кровообігу у малюків. Дівчата кажуть, впевнено йдуть на рекорд України.

 

«9 лютого ми запустили благодійну акцію «Плед тисячі сердець», бо хочемо звернути увагу на проблеми родин, де є передчасно народжені малюки. Ми плетемо наразі з 15 тисяч квадратиків, тому це буде рекордний плед. Ми вже подали заявку до Книги рекордів України, де її погодили. Фінал ми, звісно, перенесли у зв’язку з війною, проте плануємо його провести у День добрих справ, у квітні 2023 року. Звісно, ми зіштовхнулися з шоком та стресом, багато волонтерів покинули країну, проте до нас приєднується багато нових людей, переселенці. Наша мета – зв’язати 15 тисяч квадратиків розміром 10 см х 10 см, з яких ми з’єднуємо плед розміром 1м х 1м. У результаті буде 150 пледів, а щодо рекорду - буде загальний розмір 10 м х 15 м – найбільший плед в Україні. Коли все закінчиться, ми плануємо розпустити витвір на метрові пледи для того, щоб передати їх у пологові будинки», - зазначає координаторка проєкту «Клубок добра» Інна Орєхова.

 

Благодійна справа об’єднала велику кількість людей, які діляться досвідом у дружній атмосфері.

 

«Я в’яжу ще з дитинства, мене навчила моя бабуся. У соціальних мережах я побачила пост дівчат про те, що потрібні вільні руки для пошиття пледів маленьким дітям. Мені сподобалася ідея і я прийшла сюди, знайшовши тут подруг. У нас панує дружня атмосфера за чашечкою кави. Я вже зв’язала 5 пледиків, увесь вільний час приділяю цій справі. Для всього цього треба лише бажання, адже дівчата наші можуть всього навчити», - ділиться враженнями волонтерка Наталя.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: