Пліч-о-пліч задля повернення життя. Дніпропетровщина у пілотному проєкті з відбудови Херсонщини

БЛАГОУСТРІЙ
08.07.23 - 9:39

Дніпропетровщина серед п’ятнадцяти областей, які долучилися до всеукраїнського пілотного проєкту «Пліч-о-пліч». Він про відновлення населених пунктів країни. Тих, які найбільше постраждали від ворожої агресії та пройшли жахи окупації.

«Розпочнуть відбудову з Херсонщини. Її 26 сіл і селищ. Трьома з них опікуватиметься наш регіон. Це Ольгине, Старосілля та Бобровий Кут. Там понівечено понад 220 приміщень. Будинків та об’єктів інфраструктури. Допоможемо відновити їх. А саме – відремонтувати побиті фасади і дахи. Замінити потрощені вікна, встановити  нові огорожі», - повідомили в ОВА.     

 

В Ольгиному кипіло життя, допоки сюди не зайшли російські війська. Сталося це  напочатку березня минулого року. Заїхали танками і залишалися майже на сім довгих місяців. За цей час тутешні вулиці спорожніли. З сотень місцевих в окупації залишилося лише восьмеро людей.    

 

«Село фактично було заблоковане. Сюди не впускали. Не давав ворог і «зелених коридорів». Місцеві виїжджали на свій страх та ризик. Звільнили Ольгіно наприкінці серпня. Люди почали повертатися. Нині тут їх вже майже сто. Серед мешканців і 16 дітей», – каже староста Новопетрівського старостинського округу Володимир Зарівний.

 

Сьогодні людям доводиться жити  у понівечених будинках. Бо тут немає жодного, який би не зачепило вороже залізяччя. Якісь оселі зруйновані вщент. Десь побиті вікна та дахи.

 

«Я не покинула село, бо тут з дитинства – у батьківській хаті. Та й господарство на мені. Доглядала за своїми коровами і покинутими. Аби напоїти, щодня накачувала та носила по 300 літрів води. Чимало поголів’я було просто знищено. Вбито і поранено уламками. На вулицю виходиш, а вони лежать. Та й окупанти тут хазяйнували. Приходили зі зброєю у руках. Забирали все, що хотіли»,  – ділиться мешканка Ольгиного Марина.  

 

Спільно з владою на місцях та мешканцями сіл фахівці Дніпропетровської ОВА визначили пріоритети у відновленні. Будівельники зробили заміри та прорахували вартість відбудови. Загалом долучено до цього процесу буде понад 150 спеціалістів.

 

Досвід, набутий на Херсонщині, у подальшому використають й у інших побитих громадах.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: