Покараний за проїзд на жовте світло водій звернувся до суду і виграв справу

СОЦІУМ
13.08.19 - 9:41

Верховний Суд України дозволив водіям проїжджати на жовтий сигнал світлофора. Таке рішення ВСУ виніс на підставі розгляду однієї зі справ.

Поліція зупинила автомобіліста за те, що він нібито проїхав перехрестя на жовте світло. Водій пояснив, що виїхав на перехрестя на зелений сигнал, що миготів, і коли включилося (вже на перехресті) жовте світло, він зобов’язаний був продовжити рух, незважаючи на подальші сигнали світлофора. Тому шофер наполіг на тому, що він не порушував правил, - повідомляє autocentre.ua.

 

Водій заявив, що він виконав п. 16.8 ПДР, яким передбачено, що “водій, який виїхав на перехрестя згідно з сигналом світлофора, що дозволяє рух, має виїхати у наміченому напрямку незалежно від сигналів світлофора на виїзді”.

 

Зазначене пояснення поліцейський до уваги не взяв і оштрафував водія на 425 грн. Після цього автолюбитель вирішив звернутися до суду.

 

Верховний Суд рішенням від 26.07.2019 дійшов висновку, що водій діяв відповідно до норм ПДР і мав продовжити рух незалежно від сигналу світлофора на виїзді, щоб не створювати аварійної ситуації.

 

Також суд зазначив, що з урахуванням дорожної ситуації, водій не зміг би зупинити транспортний засіб перед стоп-лінією, не вдаючись до екстреного гальмування, тому він продовжив рух далі на жовте світло, що відповідає вимогам ПДР.

 

За результатами розгляду справи, постанову поліції про накладення штрафу скасовано. Тепер інспектора мають притягти до відповідальності за неправомірні дії.

 

 

Фото autocentre.ua.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»