Поліція безсила? У Кривому Розі і досі працює викритий підпільний нафтопереробний завод

КРИМІНАЛ
19.12.18 - 13:53 780

Поліція не може зупинити підпільний нафтопереробний завод, який нелегально працює на краденій нафті у Кривому Розі, - повідомляє прес-служба компанії-оператора "Укртранснафта".

Після звернення АТ "Укртранснафта" про крадіжки нафти з "Придніпровських магістральних нафтопроводів", управління Національної поліції в Дніпропетровській області виявило в Кривому Розі підпільний нафтопереробний завод, який використовував крадену нафту, але він і досі продовжує працювати.

Компанія «Укртранснафта» заявляє про саботаж розслідування розкрадання нафти з магістральних нафтопроводів.

За заявою компанії, Нацполіцією було відкрито кримінальне провадження за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України (крадіжка, вчинена у великих розмірах). 

"Під час досудового розслідування слідчі виявили в Кривому Розі підпільний нафтопереробний завод (середньодобова потужність переробки нафти - 5-8 тонн), на якому зловмисники переробляли викрадену з нафтопроводу нафту, а в Прилуках (Чернігівська обл.) - склад для зберігання компонентів, необхідних для виготовлення світлих нафтопродуктів. Контрафактне паливо зловмисники реалізовували через мережу нелегальних АЗС у Кривому Розі ", - йдеться в повідомленні.

За даними компанії, у межах цього розслідування протягом восьми місяців правоохоронці провели 27 обшуків за місцями проживання підозрюваних та місцях зберігання і переробки нафти.

У ході обшуків слідчі вилучили близько двохсот тонн краденої нафти, фальсифіковані нафтопродукти (бензин, дизель, мазут), а також документи і знаряддя для перекачування нафти, які визнали речовими доказами.

"Ще одне підтвердження цього підпільного нафтобізнесу виявили восени цього року. 19 вересня, за зверненням Товариства, працівники Криворізького відділу поліції затримали силовий тягач (марки" DAF ") з причепом-цистерною, який перевозив за підробленими документами понад 40 тонн викраденої нафти".

За даними "Укртранснафти", під час слідства правоохоронці довели причетність до викрадення і переробки нафти групи із восьми осіб.

Крім того, лабораторна експертиза нафти, яку виявили на нелегальному НПЗ і в автомобілі "DAF", показала, що якісні показники сировини відповідають показникам нафти, що транспортується магістральними нафтопроводами АТ "Укртранснафта".

"Однак, незважаючи на те, що причетність групи осіб до вчинення злочину доведена (відповідальність передбачена ст. 28, 185, 204, 292 КК України), жоден із них так і не отримав повідомлення про підозру.

Також продовжує працювати і підпільний нафтокомбінат у Кривому Розі, а вилучена нафта, яку зловмисники викрали з магістрального нафтопроводу, до сих пір не повернута її власникові ", - констатують у компанії.

Товариство закликає керівництво правоохоронних органів держави припинити діяльність тіньового нафтобізнесу у Кривому Розі.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: