Поливальні машини криворізьких підприємств Метінвесту вийшли на міські дороги

БЛАГОУСТРІЙ
08.05.23 - 12:33

З приходом сухої весняної погоди районами Кривого Рогу чітко за графіком двічі на тиждень починає курсувати поливальна техніка промислових підприємств Метінвесту. До зрошення вулиць житлових масивів, близьких до виробництв – важливої складової екологічної програми – на підприємствах ставляться з великою відповідальністю.

Зазвичай сезон поливу доріг у Кривому Розі триває з березня до листопада. Та цьогорічна весна дещо посприяла екологам. Через затяжну дощову погоду поливальна техніка активно розпочала свою роботу на міських автошляхах лише минулого тижня. Машини Північного ГЗК виїхали на зрошення вулиць Героїв Маріуполя, Маршака, Доватора, Короленка, Ухтомського та Івана Сірка у Тернівському районі. На центральних вулицях Покровського району: Сурікова, Сергія Колачевського, Тимірязєва, Мусоргського та Прикордонній, запрацювала техніка Центрального ГЗК. На житломасиві Інгулець поливали вулиці Каткова, Гірників, Нєдєліна, Сєднєва, Рудну, проспект Перемоги, а ще дорогу, яка пролягає уздовж селища Вільне, працівники Інгулецького комбінату. Поливальні машини Південного ГЗК курсували житломасивом Південний.Техніка Криворізького підрозділу ЗЛМЗ зрошувала дороги вздовж лінії швидкісного трамваю в мікрорайонах Сонячний, Гірницький, вулиці Саласюка та Миколи Світальського.

 

Разом із роботою на житломасивах, заходи із пилопригнічення застосовують і на промислових майданчиках, відвалах, хвостосховищах, складах готової продукції. Спеціальні гідромонітори обробляють водою автодороги між цехами підприємств. Графіки поливу розробляють таким чином, аби він здійснювався перед початком робочої зміни. Поливальна техніка обов’язково зволожує майданчики посадки робітників у автобуси та вахтові машини. Для покращення умов праці гірників в усіх видобувних кар’єрах гірничо-збагачувальних комбінатів Метінвесту цілодобово проводяться роботи з поливу технологічних доріг і забоїв. У спекотний період року екозаходами передбачено використання спеціальних реагентів для довготривалого зволоження поверхні автошляхів з ґрунтовим покриттям.

 

«Зрошення – традиційний і ефективний захід у боротьбі з пилоутворенням. Та окрім нього екологічними службами промислових підприємств Метінвесту активно застосовуються й інші.  Наприклад, карти хвостосховищ, які не використовуються більше двох років, покривають скельними породами або закріплюють їх розчинами зв’язуючих речовин. При підготовці гірничої маси до виїмки у кар’єрах, виконується зволоження забивки водою, застосовується внутрішня та зовнішня гідрозабивка з використанням гуматового реагенту. Високий результат у захисті сухих поверхонь хвостосховищ від розпорошування дають заходи з озеленення, а саме засівання їх житом. З кожним роком зелені технології в екологічних програмах наших підприємств займають все більше місця», - розповів начальник відділу навколишнього середовища ПівнГЗК Олексій Степаненко.

 

Нагадаємо, що у минулому році, попри воєнний стан і складнощі пов’язані з ним, криворізькі підприємства Групи Метінвест максимально виконали зобов’язання, зазначені в екологічних програмах задля зменшення навантаження на довкілля. Зокрема, сумарно закріпили з допомогою зелених технологій близько 170 гектарів карт хвостосховищ та висадили тисячі дерев й чагарників у межах санітарно-захисних зон.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: