Попри виклики воєнного часу, "Криворіжтепломережа" готується до опалювального сезону

КОМУНАЛКА
11.06.24 - 15:55

У Кривому Розі, попри всі виклики, пов'язані з війною, триває підготовка до нового опалювального сезону. Обсяги робіт, які мають виконати теплопостачальники, затверджені рішенням міськвиконкому ще на фініші попередньої зими.

На комунальному підприємстві "Криворіжтепломережа" підготовка до опалювального сезону ведеться активно, попри непрості реалії роботи тепловиків. Щоб підготуватись до нового опалювального сезону, "Криворіжтепломережа" нині вимушено долучає до робіт підрядників. Запланували замінити понад 21 кілометр труб. З них більше 12-ти кілометрів силами підрядних організацій, ще понад 9 кілометрів - власними силами.

 

Такі умови склались через мобілізацію працівників до лав ЗСУ. Підприємству катастрофічно не вистачає кадрів: зварювальників, персоналу ремонтних служб. Наразі роботи тривають у Металургійному районі. Тут укладають ізольовані труби великого діаметру від львівського виробника.

 

«Їхня якість дозволить забути про вимушені розкопки на довгі десятиліття, - зазначив головний інженер "Криворіжтепломережі" Олександр Єрін. - У межах партнерства з Кривим Рогом, міжнародна організація ЮНІСЕФ оплатила 80 відсотків вартості цих труб. У Металургійному районі ми плануємо замінити 7,6 кілометра тепломереж, і це тільки великого діаметра, плюс до двохсот міліметрів малого діаметра. Безпосередньо - на Алеї каштанів. Кладемо кілометр 90 метрів попередньо ізольованих труб. Тому що тут зона відпочинку, тут гарно, тож плануємо вкласти труби так, щоб років на 25 не повертатись до розкопок».

 

Ще одна ділянка робіт протяжністю майже пів кілометра - біля перехрестя вулиці Матусевича та проспекту Металургів. Поряд з іншими спецмашинами сьогодні тут працював технологічний німецький екскаватор. Кажуть, в Україні таких лише два.

 

«За цією адресою відбувається заміна магістральної тепломережі від тк139 до тк136, діаметром 535 мм, довжиною 460 метрів. Ця ділянка обслуговує від котельні Гігант 237 житлових будинків, 7 дитсадків, 3 школи, інфекційну та 1-у міську лікарні», - пояснює Олександр Коржов, головний інженер теплового господарства Саксаганського району.

 

Замінюють на труби великого діаметра й ділянку теплової магістралі по вулиці Костенка. Додатково підприємство здійснює поточні ремонти труб малого діаметра. Завершити підготовку до опалювального сезону на "Кріворіжтепломережі" планують до осені, якщо підрядна організація вкладеться у графік робіт, - додають фахівці.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: