Повернення додому. На Дніпропетровщині перепоховали останки бійця, загиблого у 1942-му під Смоленськом

ПОДІЯ
08.05.19 - 10:28 644

На цвинтарі села Іванівка Дніпропетровської області перепоховали бійця Кузьму Ільченка, який загинув у 1942-му під Смоленськом. Лише зараз воїн, нарешті, дістався дому.

20 квітня на прикордонному пункті пропуску «Гоптівка-Нехотєєвка» (українсько-російський кордон) відбулася урочиста передача останків радянського солдата, який загинув в період Другої світової війни.

 

Російські пошуковці приїхали, щоб передати рештки воїна українським колегам з Історико-пошукової громадської організації «Пошук-Дніпро» (ВГО «Союз "Народна Пам'ять" Кривий Ріг).

 

Пошуковці віддали всі необхідні документи з інформацією про солдата, його особисті речі, знайдені біля останків, і особистий розпізнавальний знак (ЛОЗ).

 

Кузьма Васильович Ільченко, 1912 р. н., був призваний Петриківським РВК Дніпропетровської області Української РСР. Загинув під Смоленськом 15 квітня 1942 року. Був знайдений через 77 років пошуковими системами загону «Надія» (с. Тьомкін Тьомкінського району, РФ) під час експедиції в урочищі Берізки, в лісовій зоні.

 

За словами пошуковців, металошукач зреагував на каску. Далі, під нею, знайшли рештки. Загиблий лежав у невеличкій воронці на правому боці. Біля солдата пошуковці виявили кухоль, ложку, фрагменти казанка і черевиків, а також бакелітовий особистий розпізнавальний знак, завдяки якому і вдалося встановити ім'я загиблого.

 

Учора в с.Іванівка родичі й односельці Кузьми попрощалися з ним вдруге.

Останки бійця для перепоховання в село привезли наші колеги - журналісти "Рудани" Вікторія Сімкіна і Костянтин Сологуб.

 

"Тепер Кузьма Васильович удома, - каже Вікторія Сімкіна. - Зі своїми найближчими. Трохи віддалік лежить його дружина. Зовсім поруч - син і онук. Їм не вистачило земного життя, щоб дочекатися свого солдата. Але тепер вони разом. Назавжди. Там..."

 

 

Фото пошуковців.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: