Поїхали? Потяги запустять не 1 червня, як анонсували, а вже цього тижня

АКТУАЛЬНО
26.05.20 - 10:24

Залізничне сполучення в Україні запустять раніше, ніж анонсували раніше. Поїзди почнуть курсувати не від 1 червня, а вже цього тижня. Про це Сніданку з 1+1 розповів міністр інфраструктури Владислав Криклій, але точної дати поки не назвав.

Запустять всі типи поїздів. Першими - приміські електрички, далі поїзди далекого сполучення – швидкісні експреси та нічні поїзди. Вони курсуватимуть передусім на Південь, де епідеміологічна ситуація не складна і де чекає море.

 

Також поїдуть потяги за кордон. Ними українці зможуть повертатися додому, а відтак не треба буде вже чекати на евакуаційні авіарейси та переплачувати за квитки величезні гроші.

 

У потяг не пускатимуть без маски, пасажирам будуть міряти температуру.

 

Щодня у кожній області збирається комісія ТЕБ І НС і аналізує свіжі показники захворюваності. Після цього ухвалює рішення. Там, де ситуація в межах норми – карантин послаблюють і пускають транспорт. Там, де ситуація цього не дозволяє, потяги, а також автобуси ще не їздитимуть. 

 

"Робити висадку можна, а підбирати пасажирів - з логіки прийнятих рішень воно буде не раціональним і наражатиме на небезпеку інших пасажирів. Треба пам’ятати, що транспорт - це не тільки підвищення мобільності, але і розповсюдження хвороби", - наголосив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

 

Також міністр повідомив, що вже цієї середи або від четверга з’являться в продажу залізничні квитки. Ціни здорожчають, бо починається гаряча літня пора. У цей час підвищений попит на квитки і, як і щороку з від червня і аж до 31 серпня, квитки продають за підвищеним коефіцієнтом - плюс 7%.

 

Якщо збираєтесь їхати, закладайте додатковий час, бо при посадці у вагон буде температурний скринінг. Без маски в поїзд не пускатимуть. Ще будуть цікаві новації в купейних і плацкартних вагонах: якщо їдуть пасажири з однієї сім’ї, то їх на сусідніх полицях будуть розміщувати без всіляких обмежень.

Вочевидь, в одному купе можна буде їхати без маски. "Я не думаю, що всі в масках будуть спати. Принаймні, коли ми будемо їхати у приміських електричках, всі будуть дотримуватися маскового режиму. Щодо купе і плацкартів, то там фіналізуються рішення, щоб родина могла підселятися і там без обмежень. Якщо не родина, то тоді, можливо, з якимись додатковими обмеженнями. Зараз це рішення має фіналізуватися", - пояснив очільник Міністерства інфраструктури. 

Ще одна із новин від міністра Криклія - запуск внутрішніх авіаперельотів теж планують перенести. Повітряне сполучення між містами, де немає загрозливої ситуації із захворюванням на коронавірус, планують відкрити раніше, ніж анонсували. Тобто ще до 15 червня. 

 

Джерело - ТСН.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: