Працевлаштувався в Австралії... Шахрайська агенція "кинула" криворіжця на 1000 євро

ПРИГОДА
20.09.19 - 11:48

Мешканець Кривого Рогу звернувся до агенції в Білій Церкві, щоб влаштуватися на роботу в Австралії, – повідомляють на сторінці ГО «Соціальний рух».

За свої послуги з працевлаштування агенція-посередник стягує з українців по 2,5 тисячі євро, але відповідних ліцензій не має.

 

«Я працюю в Кривому Розі, дуже зацікавився пропозицією працювати в Австралії з зарплатою у 5000 доларів на місяць. Я уклав договір про надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном та вніс плату. Згодом я довідався, що компанія-посередник не має права працювати з працедавцями Австралії. До того ж, гроші мали стягувати вже після вступу у трудові відносини за кордоном. Мені сказали, що у разі розірвання договору, я не отримаю сплачених коштів, оскільки послуги надані. На моє прохання пред’явити підтвердження надання послуг, а також перелік держав, з якими може працювати посередник, я отримав відмову. Після довгих перемовин я отримав 1500 євро, а 1000 євро компанія так і не повернула», – заявив потерпілий.

 

"Згідно з Переліком суб’єктів, які мають ліцензію у посередництві у працевлаштуванні за кордоном, ця агенція має право надавати послуги посередника з працевлаштування у Польщі, а не в Австралії, - коментують ситуацію юристи. - У приміщенні агенції не представлено необхідної  інформації - переліку держав, до яких, згідно з укладеними зовнішньоекономічними договорами (контрактами) про надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном ліцензіат має право працевлаштовувати клієнтів. Наявність такого документу передбачена у Ліцензійних умовах провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.

 

 Ліцензійні умови передбачають, що невід’ємним додатком до договору про надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном є завірена ліцензіатом копія погодженого проекту трудового договору з іноземним роботодавцем. Такий документ клієнту не надавали.

 

Укладений договір передбачає, що кошти сплачуються у момент укладення договору. Проте стаття 38 Закону України «Про зайнятість населення» забороняє стягувати плату до пред’явлення акту виконаних робіт. Примітно, що сплата коштів здійснювалась на особистий рахунок директорат ТОВ, а не на поточний рахунок фірми-посередника, як це передбачено договором.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: