Працівники Криворізького ботанічного саду відповіли на зауваження відвідувачів

КОМЕНТАР
11.03.19 - 13:32

Відвідувачі Криворізького ботанічного саду зробили зауваження щодо відсутності ремонту та інших недоліків, які вони помітили під час екскурсії до закладу.

Працівник ботанічного саду Микола Баранець відповів на критику дописувачки поясненнями:

 

"Стосовно "потрібен ремонт", ми з вами цілком згодні, був навіть виготовлений проект реконструкції оранжерейного комплексу. Косметичний ремонт виконується щорічно, в літню пору, коли оранжереї провітрюються і "підсушуються", але в "умовах тропіків" на рік його не вистачає. Щодо ремонту даху, ми на нього, на жаль, не заробили. Оплата за опалення оранжереї складає близько 170 000 грн на місяць. При вартості квитка в 30 грн, аби лише покрити витрати на опалення (а це не єдині поточні витрати), потрібно мати щомісяця понад 5600 відвідувачів, чого ніколи не було.

 

Ботанічний сад є бюджетною установою, але у видатках на утримання саду жодних витрат на це не передбачено, не те що на капітальний ремонт. Щоб не стати боржниками, ботанічний сад вимушений виконувати низку госпдоговірних програм силами співробітників, які в той самий час мають доглядати і за самим садом. 

Щодо прохання розмістити в оранжереї лавки для відвідувачів - на території лавок вдосталь, а в оранжереї розмістити їх не можемо, згідно з вимогами техніки безпеки".

 

Стан споруди перебуває не в найкращому вигляді, - визнає пан Микола, - найбільшу небезпеку для конструкцій несуть потужні снігопади, але на той час оранжерея до відвідування зачинена. Нашим керіництвом та колективом проводиться титанічна робота для того, щоб зберегти все в належному стані. Перспективи розвитку є, проте своїми силами вони майже нездійсненні".

 

Інші дописувачі на сторінці ботсаду висловили побажання чути в оранжереї звуки співу пташок чи шуму дерев замість музики радіостанції, яка відволікає від відпочинку та споглядання краси.

 

Нагадаємо, у ботсаду саме квітнуть азалії, камелії та першоцвіти. Завітайте насолодитись красою вишуканих квітів!

 

Довідково. Криворізький ботанічний сад Національної академії наук України є державною, неприбутковою науковою установою, яка створена для організації творчої роботи колективу вчених і вирішення актуальних проблем розвитку фундаментальних та прикладних досліджень в галузі біологічної науки.

Сучасна площа - 52,4 га. Ботанічний сад є об'єктом природно-заповідного фонду України загальнодержавного значення. З 2004 року, згідно з розпорядженням Кабміну, колекція деревних і чагарникових рослин (дендрарій) визнана національним надбанням України.

 

Години роботи ботсаду: у робочі дні з 9.00 до 15.00, у вихідні дні з 10.00 до 15.00.

Вартість вхідного квитка 30 грн для всіх категорій відвідувачів. Сім’ї з дітьми до 6 років сплачують за квитки тільки для дорослих. Задля уникнення конфліктних ситуацій захопіть свідоцтво про народження дитини з собою.

Екскурсійні групи приймають за попереднім записом за тел.: 0564-43-51-15 оранжерея, 0564-43-51-50 приймальня, 097-716-07-78 - зав.оранжерейним комплексом Бойко Людмила Іванівна.

Вартість екскурсії для всіх вікових категорій 40 грн з особи. Мінімальна кількість людей у групі 15 осіб.

Їхати маршрутками або тролейбусом до зупинки "7-а міська лікарня" або автобусом №228 до зупинки вул. Доватора, йти до Адміністративного корпусу по вул.Маршака, 50 (навпроти школа №116).

Звертаємо увагу, що Центральний вхід не працює!

 

Фото - Мирослава Ярова.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: