Правоохоронці Кривого Рогу дали прес-конференцію з приводу розкриття справи про серійні вбивства і зґвалтування

     Начальник Криворізького відділу поліції ГУНП у Дніпропетровській області Роман Ткаченко, разом зі своїми заступниками Олександром Гоптарєвим та Олександром Троньком, дали прес-конференцію, на якій розповіли подробиці розкриття справи про серійні вбивства і зґвалтування в Кривому Розі.

На початку конференції Роман Ткаченко подякував за зусилля особовому складу Криворізького відділу поліції, патрульним, військовослужбовцям Нацгвардії та небайдужим мешканцям міста, а також висловив подяку тим ЗМІ, які писали перевірену інформацію.

«Над розкриттям справи правоохоронці працювали понад три тижні. Схожих злочинів у нашому місті на моїй пам'яті не було. Більше 500 правоохоронців, патрульна поліція і бійці Нацгвардії щодня охороняли громадський порядок, вели копітку роботу. Завдяки цьому й затримали підозрювану в скоєнні злочинів особу. Хоча перевірка тих повідомлень, які надходили від криворіжців після публікації фоторобота, результатів не принесла, тим не менше, в ході слідчих дій за допомогою пильних містян ми попутно розкрили ще декілька злочинів. 18 червня злочинець був затриманий, наразі з ним проводяться слідчі оперативні дії», - зазначив Роман Ткаченко.

Заступники Романа Ткаченка висловили співчуття рідним загиблих і постраждалих дівчат та розповіли подробиці затримання підозрюваного.

«Перший скоєний злочин - розбійний напад з нанесенням тілесних ушкоджень. Після другого нападу ми вже почали об’єднувати їх у серію. Робота була копітка, щоденна й цілодобова.  

Правоохоронцям було важко встановити спільні риси злочинів, тому що вік потерпілих був різний (18-38 років) та жертви ніяк не були пов’язані між собою. Географія нападів теж була різна, але почалися вони в Металургійному районі, на Нікопольському шосе. Убивство наступної жертви також сталося в Металургійному районі - у парку ім. Хмельницького.  Ймовірно, чутки про розслідування в цьому районі насторожили злочинця, тому він змінив місця нападів - перемістився у північні райони міста. Наразі точно встановлено, що нами затримана саме та людина, яка скоювала злочини», - підкреслили заступники начальника Криворізького відділу поліції.

Також правоохоронці розповіли, що факти зґвалтувань вже підтверджені експертизами.

«Наразі призначені близько 40-45 експертиз, результати деяких із них вже готові. Вони достеменно підтверджують, що саме ця людина скоїла злочини. Знайдені речі жертв теж на це вказують. Приблизно за два місяці  справу буде доведено до суду», - зазначив Роман Ткаченко.

Щодо особистого життя підозрюваного на прес-конференції було зазначено, що затриманий - 35-річний мешканець Кривого Рогу, одружений, до моменту затримання працював на гірничовидобувному підприємстві. Був неодноразово судимий за розбійні напади. Уперше він скоїв грабіж - зняв із жінки золотий ланцюжок. Убивства він почав скоювати за 5 місяців після останнього умовно-дострокового звільнення Довгинцівським судом, тобто на даний момент у нього є невідбуті 9 місяців покарання. Чоловік має насильницькі схильності, прагне домінувати над жінками. За зізнанням рідних, у родині він таких схильностей не виявляв. Дружина не знала про його відсутність вечорами і нічого не підозрювала, тому що працює позмінно. Чоловік використовував для нападів час, коли дружина була зайнята на роботі. За зовнішніми ознаками потерпілі жінки були схожі між собою - молоді шатенки, на зріст близько 170 см,  худорлявої статури. На дружину затриманого вони не схожі. Зараз чоловік перебуває в СІЗО, у злочинах він зізнався, дає свідчення. З ним працюють також і психологи, але причини й мотивацію своїх вчинків підозрюваний не розкриває. Стосовно тілесних ушкоджень та синців, які видно на обличчі зловмисника, Роман Ткаченко пояснив, що той проявив спротив при затриманні, тому до нього була застосована фізична сила.  

У сукупності, за скоєні злочини підозрюваному загрожує довічне ув'язнення.