Правила змінилися: чи підлягають мобілізації жінки та студенти

ВІЙСЬКОВІ
01.06.24 - 16:08

18 травня 2024 року набув чинності законопроєкт про мобілізацію, згідно з яким правила призову істотно змінюються. Для військовозобов'язаних передбачено низку змін. Чи торкнуться вони жінок та студентів.

На військову службу не можуть бути призвані студенти вишів і закладів профтехосвіти, які навчаються за очною формою. Мобілізації не підлягають:

 

  • асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти.
  • наукові та науково-педагогічні працівники ВНЗ, технікумів, коледжів, наукових установ та організацій, якщо у викладача є вчене звання або науковий ступінь;
  • педагогічні працівники закладів ПТУ та загальноосвітніх шкіл за умови, що вони працюють за основним місцем роботи не менше ніж на 0,75 ставки.

 

Мобілізація студентів неможлива також для учнів денної або дуальної форми для здобуття професійно-технічної, фахової, фахової передвищої та вищої освіти.

 

Студенти, які здобувають другу та третю вищу освіту (бакалаврат, магістратура) а також будь-яку освіту, нижчу за існуючу, можуть бути мобілізовані до лав ЗСУ.

 

За новим законом мобілізація жінок в Україні проводиться виключно добровільно. Але військовозобов'язані жінки повинні поновити свої данні в ТЦК  будь-яким зручним способом. Інакше  їх оштрафують нарівні з чоловіками. За порушення доведеться викласти від 17-ти  до 25,5 тис грн.

 

Перебування жінки на військовому обліку не означає, що вона буде мобілізована.

 

Джерело – УНІАН.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: