Прецедент: британець, який воював за Україну, виграв суд проти рф через тортури в полоні

ВІЙСЬКОВІ
18.04.24 - 12:48

Колишній британський військовий Шон Піннер, який воював на боці України і потрапив у російський полон у 2022 році в Маріуполі, виграв суд проти росії. Рішення про матеріальну компенсацію за знущання й тортури ухвалив Солом’янський районний суд Києва, до якого британець подав позов у жовтні 2023 року. Про яку суму йдеться, не уточнюють.

Москва, звичайно, проігнорує це рішення, але справа може створити прецедент для того, щоб ще більше військовополонених подавали скарги на росію. 

 

Сам Піннер заявив, що має намір продовжити розгляд своєї справи в британських судах:

 

“Ми вже розпочали цей процес і ми не здамося. Росія має понести відповідальність за те, як вони обійшлися зі мною, і рішення українського суду – це перший крок… Коли росія повернеться до реального світу, їй доведеться врегулювати ці судові справи… Йдеться не про сьогодення, а про майбутнє, може, за 10 або 20 років”.

 

Ще один британець Ейден Аслін, який разом із Піннером був у російському полоні, також має намір незабаром позиватися проти росії.

 

Піннер та Аслін були звільнені з ув'язнення, в якому провели пʼять місяців, у вересні 2022 року. Вони розповіли про жорстокі тортури: бранців били струмом, завдавали ножових поранень, інсценували страту. Полонених британців визволили за посередництва Саудівської Аравії.

 

Джерела - Новинарня, The Daily Mail, The Sun.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: