Представники Криворізького осередку Пласту взяли участь у відкритті Пластового вишкільного центру (м. Буча)

     У День захисника України, 14 жовтня 2018 року, в місті Буча Київської області відбулося відкриття Пластового вишкільного центру.

Це перший інфраструктурний об'єкт для молоді, побудований в Україні за час незалежності.

Вишкільний центр міжнародного значення прийматиме тренінги для волонтерів зі всієї України та світу.

У відкритті взяли участь 1015 осіб: пластуни з 27 українських міст та гості події, серед яких представники Київської обласної і центральної влади.

Криворізьку делегацію представляли юначки – Олена Нечепуренко і Валерія Єрмілова та виховниці - Наталія Сільтєєва і Тетяна Асадова.

Валерія Єрмілова на цьому урочистому заході була іменована пластункою-прихильницею і їй було пов’язано юнацьку хустку.

У рамках відкриття вишкільного центру відбулося складання Пластової Присяги, Служба Божа та освячення центру, церемоніал відкриття, активітети для наймолодших пластунів, екскурсія центром та пластова ватра.

На ватрі відбулося почесне вручення хустини Приятеля Пласту Президентові України Петру Порошенку.

Вишкільний центр стане ключовою тренінговою базою для майже трьох тисяч волонтерів, які вже реалізовують пластові виховні програми, та ще тисяч нових волонтерів, яких Пласт залучить у найближчі роки.

Ініціатива створення Центру є спільним рішенням Київської обласної державної адміністрації та Бучанської міської ради.

Цей об'єкт збудований зусиллями всіх рівнів влади – фінансування здійснюється з місцевого й обласного бюджетів та з коштів Державного фонду регіонального розвитку. Пласт відгукнувся на пропозицію такого будівництва, оскільки залучення і навчання волонтерів є головною передумовою поширення виховних осередків організації в усіх населених пунктах України, зокрема і на Київщині та місті Буча.

У приміщенні Пластового вишкільного центру є актовий зал із можливістю проведення заходів на 100 місць. Зона для активного відпочинку та тренувань біля Пластового центру включає мотузковий парк, футбольне поле, ватру, спортивні тренажери та місце для таборування. Директором центру Пласт запросив громадського активіста Ярослава Храпського – раніше директора Запорізького обласного молодіжного центру та співзасновника Асоціації молодіжних центрів, створеної за ініціативи та підтримки Пласту, координатора запорізьких осередків «Опори» та «Ейдос».

 

Довідка. Пласт – найбільша та найпотужніша демократична молодіжна організація на пострадянському просторі. Пласт – український скаутинг – налічує понад 8 тисяч членів у 137 осередках по всій Україні та ще понад 4 тисячі у діаспорах 22 країн на всіх континентах.