Препарати від виразки шлунку та депресії включать до переліку «Доступних ліків»

   З наступного року за урядовою програмою «Доступні ліки» можна буде отримати ще більше препаратів.

До переліку включать медикаменти від виразки шлунку, депресії, а також анемії у вагітних. 

«Зараз медпрепарати за програмою «Доступні ліки» отримують пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою. Наступного року перелік розширять. Безкоштовно або з невеликою доплатою ліки зможуть отримувати і хворі на виразку шлунку, і вагітні – у разі виявлення анемії. Також за цією програмою виписуватимуть і медпрепарати від депресії», – зазначив заступник директора департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Олексій Григорук. 

Нині у переліку «доступних ліків» – 199 препаратів. Їх можна отримати безкоштовно або з невеличкою доплатою. Перш ніж іти в аптеку, слід звернутися до сімейного лікаря за рецептом. 

«Ця урядова програма запрацювала цьогоріч у квітні, але вже довела свою ефективність. З її старту значно розширився і перелік препаратів, і фінансування збільшилося. У 2018-му програмою зможуть скористатися ще більше мешканців області», – додав Олексій Григорук. 

На сьогодні майже півтисячі амбулаторій по всій області вже уклали договори з аптеками, в яких можна отримати «доступні ліки». 

Ознайомитися з переліком аптек, задіяних у програмі «Доступні ліки», можна на сайті або в будь-якій амбулаторії. 

Цілодобово працює й "гаряча лінія" 0 800 50 72 50.