Президент Зеленський підписав закон про Єдиний реєстр засуджених за педофілію

ВАЖЛИВО
14.01.20 - 11:06

Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо впровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього та посилення відповідальності за такі злочини.

Законом створюється Єдиний реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканості малолітніх. Про це повідомляють на сайті Верховної Ради.

До реєстру вносять відомості щодо прізвища, імені, по батькові засудженого, дати народження, місця проживання чи перебування, злочину, за який його було засуджено, кримінального покарання, яке до нього було застосовано, інформацію про фактично відбуте ним покарання, а також про порушення правил адміністративного нагляду.
 

 

Інформація про особу вносять до реєстру на підставі обвинувального вироку суду, який набув законної сили.

 

У разі якщо особа вчинила злочин проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи до створення реєстру, інформація про таку особу вноситься до реєстру на підставі ухвали суду за місцем проживання такої особи або місцем відбування нею покарання за клопотанням прокурора.
 

Інформацію про особу виключають з реєстру у разі скасування обвинувального вироку або ухвали суду.
 

Користувачами реєстру є керівники прокуратур та органів досудового розслідування, прокурори, слідчі та інші уповноважені особи Національної поліції України та Державного бюро розслідувань.

Крім того, закон посилює відповідальність за злочини, передбачені ст. 152, 153 КК України, вчинені щодо особи, яка не досягла 14 років, незалежно від її добровільної згоди, особою яка раніше вчиняла такі злочини (у разі їх повторності) - до довічного позбавлення волі.

 

Як ми писали, у Кривому Розі нерідко трапляються випадки затримання педофілів.

 

Так, у квітні журналістам ТРК "Рудана" стали відомі подробиці нападу 39-річного місцевого мешканця на 8-річну дівчинку.

 

Як ми повідомляли, поліція спочатку затримала нападника, доправила до Покровського відділення поліції, але потім відпустила. 

 

23 грудня поліцейські Покровського відділення поліції Кривого Рогу затримали 68-річного діда, який розбещував 5-річну дівчинку, здійснюючи щодо неї сексуальні дії.

 

У жовтні мешканця Нікополя засудили за те, що п’яним чіплявся до дітей. Він проведе у в’язниці наступні 6 років.

 

Як ми писали,  у вересні Президент Зеленський ветував закон, який передбачав примусову хімічну кастрацію для педофілів.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: