Про легендарну 95-у окрему аеромобільну бригаду знімуть художній фільм

ПАМ'ЯТЬ
24.04.19 - 15:09

Про легендарну 95-у окрему аеромобільну бригаду знімуть художній фільм. 

Зараз триває процес обговорення сюжету історичної драми про легендарний рейд підрозділів 95-ї ОДШБр влітку 2014 року на Донбасі. - Укрінформ.

 

На початку серпня 2014 року 95-та бригада здійснила найдовший рейд у військовій історії світу. Десантники прорвали лінію оборони сепаратистів, здійснили марш до Маріуполя, повернулися вздовж кордону, знищили кілька російських артилерійських батальйонів, які перебували вже на українській стороні кордону, забрали їхню зброю та устаткування, російські танки, проїхали аж до самого Луганська та повернулися до Слов'янська. Перші великі втрати понесла 13 травня під час засідки сепаратистів під Октябрським (нині Маячка), коли загинули 7 десантників.

 

Зніматиме стрічку український режисер кримськотатарського походження Ахтем Сеітаблаєв, творець "Кіборгів".

"Я взагалі думав, що більше не буду знімати стрічки на тему сучасної війни. Але ми довго розмовляли і договорилися до того, що ми не можемо не зняти цю стрічку. Адже це дійсно легендарна історія, яка, настільки мені відомо, не має аналогів у військовій історії: 1500 км тилами ворога з перемогами для того, щоб врятувати своїх бійців, своїх людей. Саме життя написало таку історію – історію перемоги, звитяги, мужності й гідності. Ну як не зняти фільм про таку історію? Це не буде суто бойовик, про рейд як такий. Передусім, у картині мають бути людські, чоловічі історії. За жанром це буде військова драма", - сказав режисер.

 

Як і "Кіборги", фільм про рейд 95-ї бригади буде заснований на спогадах реальних людей.

 

"І зараз якраз працюємо на тим, щоб знайти те ядро, навколо якого будемо будувати. Треба зустрічатися з бійцями 95-ї бригади, командувачем Десантно-штурмових військ Михайлом Забродським, багатьма іншими людьми. Ми знову хочемо побудувати фільм на реальних спогадах людей. Але все це потрібно оформити в драматургії, яка буде мати всі ознаки драматургічної архітектоніки зі своїм початком, зав’язкою, розвитком, кульмінацією і, власне, з розв’язкою", - наголосив Сеітаблаєв.

 

95-та окрема Житомирська десантно-штурмова бригада (95 ОДШБр, в/ч А0281) — військове з'єднання десантно-штурмових військ у складі ЗСУ. Військова частина сформована у 1993 році як 95-й навчальний центр підготовки Аеромобільних військ. Реорганізована у 9у окрему аеромобільну бригаду в 1996 році. Базується у м. Житомир.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: