Продано? Після кількох годин образ і блокувань трибуни Рада попередньо дала добро на продаж землі

ВАЖЛИВО
13.11.19 - 17:30

Верховна Рада у першому читанні проголосувала за проєкт закону №2178-10 від "Слуги народу" щодо продажу сільськогосподарської землі.

Відповідне рішення на засіданні Верховної Ради 13 листопада підтримали 240 народних депутатів. - Українська правда.

 

Законопроєкт підтримали лише нардепи від "Слуги народу" - 227 нардепів і 13 позафракційних парламентарів.

 

Згідно з пояснювальною запискою проєкту закону:

з 01.10.2020 скасовується заборона на відчуження земель сільськогосподарського призначення усіх форм власності,

купувати ділянки зможуть громадяни України, територіальні громади, держава, юрособи України, іноземні громадяни та особи без громадянства, якщо отримають землю у спадок, але вони зобов’язані відчужити ділянку протягом року;

встановлюється мінімальна стартова ціна продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах на рівні не нижче нормативної грошової оцінки.

 

Засідання 13 листопада почалося із затримкою, бо депутати від "Батьківщини" та "Опозиційної платформи – За життя" блокували президію.

Міністру розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Милованову довелося представляти урядовий проєкт закону під крики "Ганьба!" і в оточенні противників.

"Опозиційна платформа - За життя" пропонувала власний законопроєкт про продовження мораторію на продаж землі та всеукраїнський референдум.

Нардеп зі "Батьківщини" Іван Кириленко закликав спікера ВР Дмитра Разумкова відмовитися вести засідання і порівняв засідання 13 листопада із прийняттям диктаторських законів 16 січня 2014 року.

Разумков відповів, що закони 2014 року обмежували права громадян на противагу законів про ринок землі, які права громадян розширюють.

 

Проти ринку землі також виступала лідерка ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко. За її словами, у пропонованому законі не урегульоване питання про продаж землі українцям із подвійним громадянством.

Також Тимошенко бентежить дозволена межа продажу землі в одні руки – 200-210 тисяч гектарів. На думку політика, прийняття ринку землі, зробить Україну – "країною третього світу".

 

Народний депутат Сергій Шахов виступив проти законопроєкту і заявив, що під час Другої світової війни "фашисти вивозили український чорнозем".

 

Тим не менш, законопроєкт прийняли у першому читанні.

 

Як ми писали, сьогодні активісти та фермери, які виступають проти законопроєктів щодо продажу землі, принесли під стіни ВР тушку свині у труні.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»