Промовистий "Шепіт" Ренато Ортіса: у "Культурній альтернативі" відбулася виставка відомого криворізького художника

КУЛЬТУРА
25.03.19 - 11:19

Цими вихідними у галереї "Культурна альтернатива" відкрилась виставка відомого криворізького художника Ренато Ортіса "Шепіт".

Автор, широко відомий у місті за перформансами "Нічної виставки", представив у камерному залі 20 соковитих, яскравих живописних робіт. 

 

"Я вперше виставляюся в цій галереї, - розповів Ренато Ортіс. - У мене є живописні і графічні роботи. Тут я представив 20 живописних, не об'єднаних спільною тематикою. На їх створення мене надихнуло саме життя, його різні етапи, люди. Приміром, моя донечка. Я не пишу надто вибагливо, намагаюся виразити свою думку максимально просто, розраховуючи на сприйняття різноманітної публіки. Зазвичай я влаштовую великі, об'ємні виставки під відкритим небом. А експозиція у камерній обстановці для мене - цікавий експеримент. Я черпаю натхнення зсередини, а зовнішні чинники на мене не надто впливають. Хоча ззовні я спокійний, але всередині - ні. Не можу самостійно охарактеризувати жанр своїх полотен, скоріше, це символізм, наївне мистецтво. Я люблю свої картини, мені за них не соромно. Хоча до власної творчості ставлюся без пафосу. Не люблю багато говорити, за мене тихо промовляють мої картини. Ось тому, мабуть, і "Шепіт". Моя творчість тиха, я не люблю манірно закотити очі і довго щось пояснювати. До мистецтва треба ставитися легко. Коли вам розповідають якісь мудрі теорії, то, скоріше за все, вас обманюють".

 

Відкрили вернісаж співорганізатори виставки - власник галереї, краєзнавець і меценат Ігор Рукавіцин, скульптор Михайло Маркін та фотохудожник Георгій Аргунов. 

"Хочеться показати місту наших талановитих майстрів, вважаю, що нам пора об'єднуватися і спільними зусиллями доносити силу й красу мистецтва до криворіжців", - переконаний Михайло Маркін. 

 

У "Культурній альтернативі" до уваги поціновувачів мистецтва представили вже більше 10 виставок.

 

"Це у нас вже цехове братерство, об'єдання, художники допомагають мені й організаційно, - коментує Ігор Рукавіцин. - Упевнений, творчість має говорити сама за себе. Так, картини Ренато Ортіса мені багато що сказали, він вислов свою думку через ці роботи. Надалі наша галерея повинна піти у власне повноцінне життя, плавання. Ми плануємо розширювати її діяльність, влаштовувати презентації, перегляди фільмів. Найближчими днями плануємо і фотовиставки, і спільні експозиції авторів. Приходьте і насолоджуйтесь!"

 

"Для мене ці роботи неочікувані, я вперше такі ідеї бачу, - ділиться враженнями молодий криворізький художник Іван Агеєнко. - Вони глибокі, треба в них вдумуватися. Мені подобається, що вони наповнені філософським змістом, за світлом і формою більш реалістичні, ніж сучасне мистецтво, наближене до кубізму".

 

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: