Протестують уже 400 рударів. Сьогодні до Кривого Рогу збираються представники Служби держпраці

РЕЗОНАНС
08.09.20 - 10:44

Як ми писали, у Кривому Розі наразі страйкують уже близько 400 шахтарів Криворізького залізорудного комбінату.

До 29 гірників шахти «Октябрської», які вже шостий день не піднімаються на поверхню, приєдналися 90 гірників шахти «Гвардійська», 60 гірників шахти «Тернівська» та 214 гірників шахти «Родіна».

 

Шахтарі оголосили підземний протест на знак солідарності з колегами «Октябрської», підтримуючи вимоги збільшення зарплати, покращення умов праці та збереження шкідливого стажу (1 і 2 списки).

 

Таким чином, станом на 8.30, у протесті беруть участь уже 393 рударі КЗРК.

 

З інших підприємств Кривого Рогу та регіону повідомляють про готовність підтримати колег підземними та наземними мітингами і оголосити «італійський страйк».

 

"Шахта «Тернівська» стала сьогодні о сьомій ранку, адміністрація не пустила в шахту першу зміну – всі ці працівники говорять, що підтримають колег протестом на майдані біля адмінбудівлі КЗРК. Сьогодні до Кривого Рогу мають виїхати представники центрального офісу Служби держпраці у зв’язку з тим, що у працівників підприємств Кривого Рогу великі нарікання на роботу місцевої служби Держпраці, їх залежність від місцевих роботодавців. Ми надамо центральному офісу всі належні документи – зафіксовані нами випадки, свідоцтва порушень правил техніки безпеки охорони праці та прав найманих працівників", - зазначив на своїй сторінці у фейсбук голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

 

Нагадаємо, КЗРК у рівних частинах належить групам "Приват" Ігоря Коломойського та "Метінвест" Ріната Ахметова. Керівництво КЗРК відмовляється виконувати вимоги гірників.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: