Прожектори в нічному небі. Як криворізькі тероборонці збивають "шахеди"?

ЕКСКЛЮЗИВНО
30.03.23 - 16:31

Віднедавна великі стовпи світла в нічному небі Кривого Рогу стали звичним явищем. Втім, це не природна аномалія. Це українські військові успішно збивають ворожі «шахеди». Попри простоту й дешевизну летючих "мопедів", вони вкрай небезпечні. Смертоносне залізяччя в небі добре чутно, але час на їхнє знешкодження - обмежений. На тренуванні криворізьких тероборонців побували наші журналісти.

«Шахед» пересувається з дуже великою швидкістю: від 100 до 200 км на годину. У полі зору він з’являється буквально секунд на 10-20. Це той час, за який хлопці мають його знешкодити. Знайти його дуже важко: хоч добре чутно, але погано видно. Особливо в нічному небі. Проте, наші хлопці вправні. Ну, і ми тренуємося», - пояснює Олександр, т.в.о. начальника штабу 6-го батальйону ТрО.

 

Чергове тренування криворізьких тероборонців і гвардійців проходить в умовах, максимально наближених до реальних. Для цього бійці мають усе необхідне оснащення. 

 

«Ці мобільні групи створені та цілком оснащені коштом Ради оборони міста. Сьогодні чергові стрільби відбуваються для того, щоб підвищити професійність і злагоджені дії. Стрільби проводять підрозділи територіальної оборони та Національної гвардії України. Всі автомобілі закуплені за власний рахунок. І все обладнання, яке на них встановлено, зроблено руками криворіжців на малих і великих підприємствах міста. Але ж кожна робота має оплачуватись. Це все теж оплачувалось власним коштом», - розповідає Олександр Пискун, заступник командира частини 3011 Нацгвардії України.

 

Нічний час, повна темрява та малопомітні цілі на горизонті. Впоратися з ними можна лише зусиллями злагодженої команди. Взаємодія - дуже важлива, кажуть бійці. 

 

«Показуєш кулеметнику ціль прожектором – і кулеметник працює. Що найскладніше? Сторонні звуки, коли ми перебуваємо біля об’єктів, де працюють великі підприємства. Буває шумно, а треба уважно слухати. Особливо в нічний час. Погодні умови теж мають значення», - ділиться боєць з позивним "Локі".

 

У всіх членів екіпажу - власний фронт робіт. Кожен боєць спрощує роботу побратимам.

 

«Зброя добра, та й тренування у нас щотижня. Це екіпажна робота, де працюють і командир, і навідник», - каже боєць з позивним "Інженер".

 

«Технологія боротьби з дронами наступна: спочатку їх засікає радіолокація, потім хлопці на наших розрахунках дивляться в тепловізор. Коли показується «шахед» - наводять спеціальною лазерною указкою, яка світить дуже далеко. Потім це одразу підхоплює ліхтар і починають відпрацьовувати кулемети. Ми створили мобільні групи, закупили пікапи, спеціальні прожектори, які б’ють на 5 кілометрів, лазерні указки, зробили на заводі спарки з кулеметів», - деталізує Олександр Вілкул, голова Ради оборони міста.

 

Як це виглядає на навчаннях? Десять мобільно-вогневих груп розряджають кулемети в нічне небо - і умовний ірансько-російський "шахед" збитий.

 

«Також ведемо практичну стрільбу. А взагалі, якщо прожектори вмикають по місту, значить, є вже сигнал повітряної тривоги, шахедна небезпека, і працюють наші мобільні групи. Ми маємо виконувати сигнали повітряної тривоги. Якщо їх виконувати, ми роботу цих прожекторів не маємо бачити. А те, що вони світять у небо, це добре. Значить, працюють військові, захищають наше місто», - резюмує Олександр Пискун.

 

Криворізькі "ловці шахедів" вкрай ефективні у бойових умовах. 80% збитих дронів на шляху до Кривого Рогу - їхня робота.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: