Причини та небезпечні наслідки гострої діареї у дорослих

РЕКЛАМА
11.11.23 - 11:08

Діарея є небезпечним симптомом розладу функціонування кишківника та являє собою рідкі випорожнення понад 3 рази на день, об‘ємом 150-200 мл і більше. Її небезпека полягає в тому, що організм поступово втрачає воду, електроліти, що своєю чергою веде до порушення обмінних процесів в організмі. Під час діареї різного походження лікарі часто призначають Лоперамід. За посиланням https://liki.ua/shop/brands/loperamid-6635 сайт Liki.ua пропонує ознайомитись з інструкцією та зарезервувати препарат у найближчій аптеці.

Причини діареї у дорослих

 

Гостра діарея у дорослих може бути небезпечною та потребує негайної медичної допомоги.Часто вона спричинена:

 

  • харчовим отруєнням та інтоксикацією організму різного походження, зокрема алкогольною;

  • алергічною реакцією на харчові продукти;

  • непереносимістю лактози, глютену чи індивідуальною непереносимістю інших речовин;

  • побічною дією медичних препаратів, найчастіше – тривалим вживанням антибіотиків;

  • синдромом подразненого кишківника;

  • захворюваннями тонкого та товстого кишківника запального характеру.

 

Гостра діарея з ризиком зневоднення організму та інших тяжких наслідків може бути спричинена бактеріальними, вірусними, грибковими інфекціями, розмноженням паразитів в органах травлення. В такому випадку може знадобитись антибіотикотерапія.

 

Незалежно від причин розвитку діареї, важливо своєчасно звернутися до лікаря та зупинити її. При тривалості діареї довше 3 днів є ризик заподіяти організмові великої шкоди.

 

Небезпечні наслідки діареї

 

Гостра діарея за неналежного або не ефективного лікування може призвести до серйозних наслідків, зокрема важкої форми зневоднення та втрати електролітів, при якій є потреба у госпіталізації. На основі значного зневоднення може розвиватися гостра ниркова недостатність, яка нерідко призводить до смерті. Наслідком тривалої діареї може стати кишкова кровотеча, судомний синдром, шок і кома, що також несе загрозу життю хворого.

 

Гостра діарея потребує негайного медичного обстеження та лікування. Потрібно звернутися до сімейного лікаря чи гастроентеролога, який призначить аналізи крові, сечі, калових мас. Додатково може знадобитись УЗД, КТ та інші інструментальні дослідження. Після з’ясування причин та аналізу стану хворого підбирається індивідуальне лікування в амбулаторних умовах або проводиться госпіталізація. 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: