Припинення пасажирських залізничних перевезень з України в Росію розглянуть у Кабміні

        Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що документ про припинення пасажирських залізничних перевезень з України в Росію вже направлений на розгляд Кабінету міністрів.

Про це він заявив в ефірі телеканалу "Прямий". Свою ініціативу він пов'язав з діями Росії в Азовському морі, які він назвав "дестабілізацією".

За його словами, такі дії можуть продовжитися і в Чорному морі, тому "Росію може зупинити потужна відповідь".

При цьому міністр не уточнив ніяких деталей документа. На даний момент невідомо, чи торкнеться рішення автобусних перевезень.

Раніше міністр заявляв, що в умовах війни про будь-яку співпрацю з Росією мови бути не може, тому дії України повинні бути жорсткими та адекватними.

"Російсько-української дружби немає і ніколи не було. Була або перманентна окупація, або просто масові вбивства", - підсумував він.

Омелян також зазначив, що припинення пасажирського залізничного сполучення з Росією не принесе "Укрзалізниці" ніяких збитків.

"Протягом останніх декількох років пасажиропотік в сторону РФ скоротився в рази. Якщо в 2013 році тільки залізничний транспорт перевіз понад 4 млн людей, то зараз ця цифра впала до 800 тис." - зазначив Омелян.

Тим часом, як передає УНІАН, міністр пояснив, що припинення залізничних вантажних перевезень з Росією не буде.

"Вантажні перевезення регулюються нашими зобов'язаннями в рамках СОТ. У разі їх перекриття це буде використано Російською Федерацією для того, щоб звинуватити Україну в непослідовній позиції. І буде черговий аргумент, щоб використовувати це під час будівництва Nordstream-2", - заявив міністр.