Рада прийняла закон про зміни в Prozorro. Депутатка назвала його "другою закупівельною революцією"

ВАЖЛИВО
19.09.19 - 14:20

Рада прийняла закон про зміни в Prozorro. Народний депутат України Роксолана Підласа назвала його «другою закупівельною революцією», - УНІАН.

Верховна Рада прийняла закон про зниження допорогових закупівель у системі Prozorro з 200 тис. грн.  до 50 тис. грн.

 

Очікується, що після ухвалення цього документа купувати у «своїх» стане набагато складніше, а корупції в закупівлях буде набагато менше.
 

За прийняття законопроєкту № 1076 проголосували 292 народних депутати за необхідного мінімуму в 226 голосів.

 

Народний депутат України Роксолана Підласа, доповідаючи по законопроєкту, повідомила, що після ухвалення цього документа, корупції в закупівлях буде набагато менше.

 

«Насамперед, ми пропонуємо зниження допорогових закупівель до 50 тис. грн і запровадження обов'язкової звітності в системі Prozorro за всіма закупівлями.

 

Ми пропонуємо впровадження персональної відповідальності керівника бюджетної організації за порушення законодавства у сфері закупівель. Пропонуємо реальні механізми боротьби з оскаржувальним тролінгом, автоматичне відхилення аномально низьких цін, оскільки за низькою ціною зазвичай ховається низька якість, також ми боремося із закупівлями за завищеними цінами», - сказала Підласа.

 

Нагадаємо, 25 грудня 2015 року Верховна Рада прийняла закон «Про державні закупівлі», який передбачає перехід всіх державних замовників і виконавців на електронну систему.

 

Закон в обов'язковому порядку застосовується до публічних закупівель, сума яких перевищує 200 тис. грн, але не більше порогової суми, яка встановлюється Кабінетом міністрів.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: