Рана не заживає. Підбитий ворогом танк із криворізькими бійцями став "нульовим" меморіалом

ПАМ'ЯТЬ
07.05.19 - 13:42

Підбитий ворогом танк із криворізькими бійцями став "нульовим" меморіалом. 

Під с.Троїцьке на Луганщині - місце героїчної загибелі екіпажу 17-ї танкової бригади: молодшого сержанта Олексія Осташевського, молодшого сержанта Василя Денисюка і старшого солдата Костянтина Ткачука, які у лютому 2015-му ціною свого життя прикрили побратимів та дали можливість піхоті міцно закріпитися на підступах до Дебальцевого та Кадіївки.

 

Екіпаж загинув під час виконання бойового завдання 1 лютого 2015 року в бою в районі с. Троїцьке від прямого попадання ПТУР.

Криворізькі бійці були нагороджені Указом Президента України орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) - «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі».

 

Кривий Ріг вшанував своїх земляків Олексія Осташевського і Василя Денисюка відзнакою «За заслуги перед містом» 3 ступеня (посмертно).

 

"Цей унікальний меморіал – наша, обпалена пекельним вогнем північного Мордора, але не переможена і непереможна бойова машина, - знаходиться буквально у кількох сотнях метрів від крайніх, «нульових» позицій захисників Троїцького, - йдеться на сторінці Оперативного командування "Схід" Збройних Сил України.

Тут – майже щоденні обстріли, завжди прибрано, тут щодня кладуть до розплавленої броні традиційні цигарки, тут - щоденна бойова робота, якою віддаємо найвищу шану янголам-побратимам. Ми краще за інших знаємо, ЩО зробив цей танковий екіпаж, і точно знаємо, що «нульовий» статус цього меморіалу – тимчасовий.

Коли буде створюватись вже не «військово-польовий», а «цивільний» меморіал на честь героїв-танкістів, цей смертельно поранений «мішка», можливо, переїде ближче до ППД «17-ки», можливо – до столиці України, можливо – навічно залишиться на місці подвигу свого екіпажу… Але всі ми точно знаємо, що саме спорудженням десятків і сотень таких меморіалів на честь героїв сучасної російсько-української війни, - війни за Свободу і Незалежність України, - ми відзначимо встановлення миру на українській землі. Миру, який обов’язково настане після нашої Перемоги!"

 

Українські військовослужбовці, які служать на Донбасі, навідують імпровізований меморіал і в мовчанні кладуть до танку квіти. Приїздять до меморіалу побратимів і танкісти 17-ї ОТБр.

 

 

Фото Оперативного командування "Схід" Збройних Сил України.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: