Реконструкція стадіону Металург і ДЮСШ №1: проекти, плани, проблеми

         Півстоліття і більше. Такий поважний вік мають більшість спортивних споруд у Кривому Розі.

Утримувати їх дедалі важче, втім, місто не має наміру відмовлятися від жодного з об'єктів. У межах масштабної програми розвитку спортивної інфраструктури Кривий Ріг готується до першого етапу реконструкції стадіону "Металург".

Торік був проведений підготовчий комплекс робіт та розроблений проект реконструкції стадіону.

Такі масштабні роботи місто бере на себе в умовах повного припинення державного фінансування спортивних шкіл.

Міський бюджет спрямовує кошти і на зарплату працівників шкіл та тренерів, і на комунальні платежі в закладах. Цьогоріч на такі цілі було направлено 60 мільйонів гривень. 

Проект реконструкції стадіону Металург пройшов державну експертизу та затверджений всіма відповідними органами. Тут передбачено заміну трибун, перекриттів та гідроізоляційного шару чаші стадіону. Це дасть можливість запобігти протіканню дощової води у підтрибунні приміщення, які теж будуть відремонтовані. Також проектом передбачена повна реконструкція західного крила стадіону, де тренуються спортсмени ДЮСШ №1.

"Ми передали проект в область для проведення конкурсу на визначення підрядника, здійснимо необхідний ремонт інфраструктури, щоб запустити його в призначені терміни", - коментує Валерій Катькін, начальник міського управління капітального будівництва.

Стадіон Металург перебуває на балансі Дитячо-юнацької спортшколи №1. Це - цілий комплекс спортивних споруд, які місто облаштовує та ремонтує системно.

Для вихованців ДЮСШ збудовано сучасну льодову арену, нині капітально ремонтують Палац водних видів спорту. Уже готове до відкриття нове запасне футбольне поле.

Справа - за отриманням сертифіката на його експлуатацію. Усі ці заходи - результат масштабної програми розвитку спортивної інфраструктури міста.

"На наступний рік ми запланували ще ремонти стадіонів і басейнів, будівництво нових майданчиків, футбольніх полів. Є проект прибудови до Льодової арени, яка дозволить проводити міжнародні змагання. Маємо проект реконструкції реґбійного поля, проект кінно-спортивної школи", - ділиться планами міський голова.

Аби посилити контроль за безпекою проведення тренувальних занять, мер доручив робочій групі з питань надійності та безпеки експлуатації об'єктів соціальної інфраструктури провести додаткове обстеження споруди стадіону Металург.

Юрій Вілкул дав розпорядження профільним заступникам з'ясувати, чому в приміщенні стадіону цими днями проводили змагання з легкої атлетики, яких навіть немає у календарному плані.

За цим фактом слід суворо покарати винних.

Мер доручив підготувати пропозиції з розвитку легкої атлетики у Кривому Розі й нову розширену комплексну спортивну програму міста.