Рештки на криворізькій трасі. Розшукують родичів загиблих бійців Червоної армії

СОЦІУМ
31.03.20 - 11:29

Як ми писали, 30 листопада 2019-го року під час ремонту траси «Кривий Ріг – Дніпро» біля села Затишне працівники дорожної служби натрапили на людські рештки. Вони зупинили роботи і звернулися до пошуковців.

Журналістка ТРК «Рудана», членкиня пошукової організації «Союз «Народна пам'ять» Вікторія Сімкіна, розповіла продовження сумної історії трьох бійців.

 

«Коли пошуковці розчистили знахідку, виявилося, що в похованні – двоє чоловіків і жінка, – зазначила наша колега. – Далі була робота в архівах. Знайшли інформацію, що екскаватор зачепив могилу номер 9, у якій після бою поховані артилеристи винищувально-протитанкового артполку 46-ї Армії, які загинули в 1943-му. Їхні імена – Іван Обиденков, 40 років, Нікіфор Теліцин, 25 років, і санінструкторка Тетяна Сухаревська, 20 років. При одному з бійців знайшли фрагменти документа. Наші «чарівники» змогли прочитати те, що збереглося: «Клеймюку нач. штабу наказав встановити зв'язок зі штабом своїми силами і засобами 4 батарея... Нач. зв'язку ст. л ...». А ми тим часом чекали на висновок судмедекспертів і ось підводимо риску».

 

Тепер пошуковці розшукують родичів загиблих бійців. Відомо, що Іван Обиденков призваний із Московської області. Нікіфор Теліцин – з Кіровської області. Тетяна Сухаревська – з Ворошиловграда (нині Луганськ).

 

«До речі, прізвища Тетяни та Івана, хоч вони і лежали весь цей час біля траси, нанесені на найближчому меморіалі. Нікіфор ніде не згадувався. Досі. Тепер бійці отримають всі належні їм почесті. Щоправда, через 77 років після загибелі…» – зауважила Вікторія Сімкіна.

 

Фото Вікторії Сімкіної.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: