Реєстрація дитини: переваги та покарання за недбалість

ВАЖЛИВО
23.01.19 - 10:47 622

Своєчасна реєстрація місця проживання  дитини – обов’язкова.

З початку 2016-го року функцію з реєстрації місця проживання передано до райвиконкомів. На криворіжців, які недбало поставилися до процедури, чекають покарання. Як із найменшим клопотом зареєструвати дитину, дізнавалися журналісти ТРК «Рудана».

 

 

«Більшість криворіжців  - законослухняні громадяни але серед них є і ті, котрі через брак знань вважають, що реєстрація необов’язкова. Попри загальноприйняту думку, реєстрація місця проживання дитини не здійснюється автоматично, а потребує звернення батьків із відповідним проханням. Вони або законні представники зобов’язані зареєструвати новонароджену дитину протягом 3-х місяців з дня державної реєстрації її народження. За  несвоєчасну прописку передбачена адміністративна відповідальність.

 

 

Прописка дитини здійснюється за адресою одного із батьків. Якщо законні представники проживають за різними адресами, то дитину реєструють за однією із них. При цьому обов’язкова  присутність або письмова згода другого з подружжя», - пояснює  державний реєстратор відділу реєстрації речових прав на нерухоме майно Управління з питань реєстрації виконкому міськради Анна Дубачинська.

 

 

Минулоріч кількість випадків прострочення реєстрації дитини перевищила 7 тисяч. Ще триста зафіксовано вже цього року. Спростити собі завдання можна, подавши одночасно дві заяви в РАГС: про реєстрацію народження дитини та її місця проживання. Переваги процедури «прописки» дитини - захист майнових прав та пріоритет під час вибору місцевого дитячого садка, школи або поліклініки.

 

 

.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: