Режисер фільму «20 днів у Маріуполі» привіз до Києва «Оскар»

ГОРДІСТЬ
20.04.24 - 9:19

Коли кіно теж зброя: режисер фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислав Чернов привіз до Києва  золотий «Оскар».

 

Фільм про криваві події в Україні здобув нагороду на кінопремії у номінації "Найкращий повнометражний документальний фільм". Це – перший "Оскар" за час української незалежності.

 

19 квітня відбулася зустріч із командою фільму. Вона пройшла у приміщення Центрального залізничного вокзалу. Під час свого виступу Мстислав Чернов заявив, що із задоволенням обміняв би золоту статуетку на перемогу України у війні. Однак він наголосив, що "Оскар" подарував надію українцям. 

 

 

Творці картини намагалися зробити фільм таким, що передасть усі емоції людей та події, що відбувалися в Маріуполі. Вони сказали: "Ми намагались довести, що це реальність".

 

"Люди просили "зніміть нас". Вони не сподівались що щось зміниться, що війська НАТО прийдуть і прорвуть цю блокаду. Для людей важливо знати, що їх чують. Навіть, коли історії були розказані, хочу зробити так, щоб про Маріуполь не забули. Не тільки тому, що Маріуполь — початок повномасштабної війни, а й тому, що Маріуполь став символом всіх міст, які були зруйновані й окуповані після", – підкреслив Чернов.

 

У фільмі зображено перші 20 днів облоги та обстрілів Маріуполя росіянами. Режисер Мстислав Чернов, кореспондентка Василиса Степаненко та фотограф Євген Малолєтка були єдиними журналістами в окупованому місті у березні 2022 року. Вони зафільмували усі звірства росіян та знищення міста.

 

Через два роки, 11 березня 2024 року "20 днів у Маріуполі" отримав "Оскар". Крім того, стрічку також нагородили премією "BAFTA" та відзнакою Гільдії режисерів Америки в категорії "Видатні режисерські досягнення в документалістиці".

 

Джерело – УНІАН.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: