Річниця війни: які нові диверсії, атаки та провокації може готувати росія?

КОМЕНТАР
22.02.23 - 10:38

На річницю початку війни, росія, ймовірно, атакуватиме Україну всіма доступними засобами, щоб продемонструвати хоч якісь успіхи. Що з цього приводу кажуть експерти та аналітики?

Становище російської армії за рік від початку вторгнення - доволі жалюгідне, і це є великою проблемою для путіна, розповів колишній посол США в Україні Джон Гербст.

 

"Ми пам'ятаємо не тільки мету в цій величезній війні, але також їхні очікування. Вони очікували повної перемоги протягом кількох тижнів. І йому (путіну – ред.) треба якось пояснити своєму народові цей жалюгідний результат. І ми знаємо, що росіяни люблять річниці. Тому перша річниця його величезного наступу – це велика політична проблема для Путіна. Ми чекаємо на якийсь російський наступ навколо цієї дати, але я не очікую справжнього, успішного наступу", - сказав експерт.

 

Секретар РНБО України Олексій Данілов переконаний, що російські окупанти до річниці повномасштабного вторгнення планують нову масовану ракетну атаку.

"Вони готуються і будуть намагатися саме до 23-24 лютого спробувати здійснити масовану атаку. До цього треба спокійно ставитися. Ми до цього готові… Чи вплине це на хід війни? Ні. Ми обов'язково переможемо", – сказав Данілов.

Секретар РНБО припускає, що окупанти можуть відкоригувати свою тактику й бити ракетами в нічний час. Також Данілов прогнозує, що окупанти можуть кинути всі сили на захоплення Бахмута.

 

Заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь вважає неможливим повторення такого масштабного наступу, як рік тому. Проте росія буде намагатися вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей.

 

 

"Чого хоче росія насправді – це дійсно захопити Донбас якнайшвидше, тому що путін не має часу. Росія концентрує великі сили в районі Бахмута, на Вугледарському та Лиманському напрямках. У них постійно йдуть повтори одних і тих же підходів. То "стрибок мангуста", то захопити Донбас, потім у них взагалі ідіотські ідеї, як, наприклад, знищити енергетичну інфраструктуру, переламати таким чином Україну та Захід і потім знову спробувати захопити ініціативу", – сказав Самусь.

 

Росія до 24 лютого може вдатися до диверсій в Україні та інших країнах Європи, - прогнозує військовий експерт Петро Черник.

 

"Вони мають потужну агентурну систему, у цій частині вони працювати можуть. Якісь диверсійні акти на нашій території, чи на території Європи можуть статися. Також ракетний потенціал ми не відкидаємо... До 24 лютого буде ще одна ракетна атака. Можливо, цього разу замість енергетичної інфраструктури вдарять по транспортній", - припускає Черник.

 

 

Майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман вважає: якби армія рф мала можливості піти у великий наступ, то не чекала б 24 лютого. Втім, окупанти на річницю вторгнення можуть вдатися до провокацій.

 

"Росіяни можуть атакувати прикордонні регіони ракетами С-300 та С-400, які не є високоточними і далекобійними, але їх залишилося дуже багато, – вважає Гетьман. - РФ може готувати провокації у Придністров'ї і на кордоні з Польщею чи Литвою".

 

Військовий експерт Олег Жданов заявив, що росія в найближчі тижні може змінити тактику у війні та спробувати повітряний наступ на Україну.

 

"Росія намагається шукати якісь нестандартні методи. Я так розумію, що в найближчі тижні ми можемо побачити зміну тактики. Я маю на увазі появу цих повітряних куль, дронів-розвідників далекого радіусу дії, які заходять вглиб нашої території. І поки що інформація неперевірена, але є дані, що рф перекидає авіацію ближче до наших кордонів. І, можливо, вони спробують зробити повітряний наступ. Це бомбардувальна і штурмова авіація може взяти на себе ініціативу в плані забезпечення вогневого ураження наших військ. Але в Україні на сьогодні добре працює система ППО і коефіцієнт її ефективності сягає понад 80%", - каже Жданов.

 

Джерело - ТСН.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: