Робоча сила в будівельній сфері: аналіз сучасного ринку праці від Jooble

РЕКЛАМА
21.11.23 - 17:30

Будівельна сфера пропонує можливості працевлаштування кандидатам з досвідом та без. Дізнайтеся про затребуваних спеціалістів у 2023.

Попри всі складнощі 2022/23 року, будівельна сфера в Україні продовжує активно відновлюватися та створювати нові робочі місця. Сьогодні на ринку праці розміщено близько 6 тис. оголошень для кандидатів з досвідом та без. Наприклад, на сайті Jooble зараз пропонується робота Кривий Ріг , перелік вакансій поповнюється щодня. Кандидатам здебільшого пропонують повну зайнятість із зарплатами від 12000 до 80000 грн. У цій статті ми розповімо про ринок праці в галузі будівництва та архітектури, а також про спеціальності, які мають найбільший попит.

 

Кадровий дефіцит: чому на будівництвах не вистачає кваліфікованих працівників?

 

Нестача персоналу спостерігалася в будівельній сфері ще за декілька років до повномасштабного вторгнення. Українських спеціалістів запрошували на працевлаштування в країнах ЄС, то ж вони велика частка емігрували в пошуках кращих умов. З березня 2022 року кадровий дефіцит погіршився з наступних причин:

масові скорочення персоналу, через обмеження бюджетів;
мобілізація та добровільний вступ чоловіків до лав ЗСУ;
переїзд працівників до безпечніших регіонів або за кордон;
перекваліфікація спеціалістів, через тимчасове зменшення обсягів будівництва.

 

Наразі компанії поступово заповнюють нестачу кадрів на майданчиках, але проблема пошуку досвідчених спеціалістів залишається актуальною. Вони стали більш відкритими до стажування, працевлаштування кандидатів, які тільки випустилися з ВНЗ. Через скорочення бюджетів та підготовку до зими, роботодавцям вигідно винаймати молодих фахівців на нижчу ставку, проте навчати стандартам компанії та передавати досвід старших колег.

 

Очікується, що найближчим часом потреба у кадрах зросте ще більше. Аудиторська компанія EY провела дослідження інфраструктури в українських містах, в ході якого було з’ясовано, що обсяг зруйнованих об’єктів перевищує кількість зданих в експлуатацію у сім разів. Дефіцит працівників, які потрібні для відновлення ринку нерухомості, посприяє збільшенню розмірів заробітних плат.

 

Робота для новачків: які посади у сфері будівництва не вимагають досвіду?

 

Близько 20% пропозицій на ринку праці зараз не вимагають досвіду роботи. Спеціалісти, які тільки навчаються або знаходяться на шляху перекваліфікації, можуть вибрати вакансію:

 

Будівельника, різноробочого – до обов’язків входять облаштування бар'єрів безпеки, розкладання матеріалів та обладнання, прибирання майданчика, ручні роботи, перевезення деталей, асистування колегам. Спеціалістам пропонують 15000-25000 грн.

 

Будівельника – фахівці складають детальні кошториси на будівництво, включаючи вартість кожного елемента проєкт, розраховують загальні витрати, оцінюють ризики. Можуть отримувати 10000-20000 грн.

 

Помічником штукатура або маляра – робітники допомагають майстрам обробляти стіни, підготовлюють поверхні, змішують матеріали й наносять покриття. Заробляють 12000-16000 грн.

 

Оператором важкої техніки – за наявності кваліфікації та дозволу на керування екскаватори, бульдозери, кранівці, працівники можуть виконувати відповіді роботи на будівельному майданчику. Середня зарплата 14000-16000 грн.

 

Слюсарем – спеціалісти відповідають за ремонт та обслуговування техніки, зварювання металевих конструкцій, монтаж та демонтаж обладнання. Їм пропонують 12000-16000 грн.

 

Вантажником – робітники займаються вантаженням та розвантаженням матеріалів і обладнання на будівельних майданчиках. Отримують 10000-15000 грн.
Більшість роботодавців на сайтах з вакансіями не вимагають резюме при відгуку, достатньо пройти співбесіду. Після працевлаштування фахівці без досвіду проходять оплачуване стажування тривалістю від 10 днів до 2 місяців, яке необхідне для опанування навичок роботи з обладнанням, розрахунками, матеріалами.

 

Запит на кваліфікованих працівників: які посади пропонуються кандидатам з досвідом?

 

Маючи середню або вищу освіту, кандидати можуть працювати як безпосередньо у будівництві, так і в керуванні проєктами, маркетингу, дизайні тощо. Разом з експертами компанії Jooble, ми виділили ряд популярних спеціальностей, у яких можна легко знайти роботу в будівельній сфері:

 

Інженер-конструктор – розробляє проєкти будівель та інженерних систем, створює технічні креслення і розрахунки для будівництва. В середньому заробляє 45000-70000 грн.
Технолог – вивчає та оптимізує технологічні процеси будівництва, вибирає матеріали та методи будівництва. Кандидатам пропонують 50000-70000 грн на місяць.
Маляр – займається фарбуванням та оздобленням поверхонь будівель. Може отримувати 40000-90000 грн.

 

Менеджер проєктів – керує на всіх етапи будівництва, включаючи планування, бюджетування, контроль термінів та якості виконання. Заробляє близько 30000-50000 грн.
Дизайнер інтер‘єрів – розробляє дизайн внутрішнього оформлення приміщень, підбирає ергономічні меблі, кольори та матеріали. Залежно від кількості проєктів, доходи складають 35000-90000 грн.

 

Архітектор – проєктує будівлі, структури та архітектурні деталі, дотримуючись естетичних та функціональних аспектів. Може отримувати 40000-60000 грн.
Фасадник – виконують роботи з оздоблення та покриття фасадів, відновлення пошкоджених частин, можуть також встановлювати вікна, двері й інші відкриті конструкції. Заробляють 35000-55000 грн.

 

У сфері будівництва відмічається один з найвищих рівнів заробітних плат. Серед компаній існує тенденція на максимальне збереження кваліфікованих фахівців у своєму штаті, що відображається у гарній місячній ставці та преміях.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: