Руданівці, яких уже немає з нами... Спасибі вам за те, що ви були

ПАМ'ЯТЬ
20.09.19 - 17:40

Щороку в третю п’ятницю вересня в Україні відзначають День пам’яті українських журналістів.

Як ми писали, Україна сьогодні згадує медійників, які постраждали за правдиве слово, загинули від рук ворога, пішли за межу...

 

Телерадіокомпанія «Рудана» також має свій скорботний список і згадує сьогодні колег, яких уже немає разом з нами. 

 

Марія Кравченко...Хоч основою журналістики вважають новини, «В гостях у Ладика і Маші» - саме та передача, на якій виросло не одне покоління криворіжців.

 

П’ятнадцять років поспіль, щовечора криворізькі дітлахи прилипали до телевізійних екранів, щоб побачити своїх улюбленців – доброго старенького Ладика та його веселу подружку, послухати їхні історії і подивитися мультик.

 

"Ми зустрічалися з дітьми у школах та інтернатах, багато ідей було. Насправді, мало хто знає, що Маша займалася ще й благодійністю, опікувалася дітками-інвалідами. Вона шукала спонсорів, діставала усіма можливими шляхами гроші на операції, лікування. Довго йшла в ефірі наша програма, тому дуже шкода, що так все одразу припинилося. Але пам'ять залишається, і спасибі тим, хто пам'ятає, усім нашим глядачам, хто пам'ятає Машу", - згадує колегу і подругу Наталія Молодченко, виконавиця ролі Ладика.

 

Незамінні люди існують. Такою була Марія і саме таким став Володимир Гончар – автор першої руданівської інформаційно-аналітичної програми «Інспекція-По».

 

Програма з гострими сюжетами незмінно викликала інтерес глядачів і претензії тих, кого викривали журналісти.

 

Принциповий, наполегливий, небайдужий...Володя пішов від нас занадто рано, але його внесок у розбудову телеканалу - неоціненний.

 

Авторським проєктом мала стати й інформаційна програма «Місто», яку придумав талановитий журналіст Дмитро Цимбалюк. Він же провів і найперший в історії «Рудани» прямий ефір 1 квітня 1994 року.

 

Програма «Місто» стала головним інформаційним проєктом «Рудани». Лише три роки тому вона змінила назву на «Цей день» і до сьогодні щоденно надає містянам свіжу порцію новин.

 

"Діма Цимбалюк, Вова Гончар, Володимир Білоусов, Іван Фуголь, Льоша Усенко, Коля Шпірчук – це були ті молоді люди, хлопці, які робили це телебачення - телерадіокомпанію «Рудана» тоді, в 90-ті роки. І без них, звісно, не було б цього каналу, тому що вони були першими, хто робив кроки до професійного телебачення в Кривому Розі", - згадує колег Ірина Зінченко, головний редактор ТРК «Рудана».

 

Журналісти новонародженого телеканалу були тоді працівниками універсальними. Їм доводилось працювати водночас і над інформаційними, і над авторськими передачами.

 

Ситуація змінилась завдяки зусиллям Ольги Чистякової. Саме їй вдалося налагодити повноцінну роботу окремої редакції авторських програм. До того ж, своїми проєктами Ольга поставила чи не найвищу планку для колег.

 

"Працювати з Ольгою Миколаївною Чистяковою було дуже цікаво. До такої міри, що мене не лякали ні вечірні зйомки, ні численні відрядження, які вийшли не тільки за межі нашого міста, а й країни. І в далеких відрядженнях з нею ми дуже багато спілкувалися, говорили. Я дуже багато від неї дізнався зі світу культури, кіно, музики. Я згадую її, звичайно ж, тільки добрим словом і хочу сказати, мені її не вистачає до сих пір", - зізнається Володимир Нестор, оператор ТРК «Рудана».

 

Серед тих, кого хотілося б тепло згадати цього дня, і Валентина Петрівна Чеченко – головний редактор радіо «Рудана», і ще багато працівників нашої телерадіокомпанії, чиїми звершеннями «Рудана» ставала на ноги, а глядачі й слухачі отримували інформацію. Їм хочеться сказати сьогодні: «Спасибі, що були з нами, поряд, пліч-о-пліч. За те, що вчили, допомагали, підказували, надихали»

 

Ми вас пам'ятаємо, друзі...

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: