Рими, народжені війною. Підбито підсумки 3-го сезону поетичного марафону "Нескорені"
Фінальний захід літературного конкурсу пройшов у стінах академічного театру ім.Шевченка. Переможці отримали почесні дипломи та подарунки. Організатори висловили вдячність за щорічну підтримку літературного проєкту Фонду Олександра Вілкула "Українська перспектива"
«Поетичний марафон - це справа важлива, тому що слово дає силу вистояти, не зламатися, перемогти і зробити нашу країну, наше місто, наші родини, наших дітей кращими. Слово – це те, що нас ідентифікує як українців. Поетичний марафон дає натхнення, можливість творити і для дорослих, і для дітей не тільки нашого міста. Зрозуміло, що під час війни є багато важливіших речей, адже зараз стоїть питання про існування нашої країни, нації. Але нація без культури - ніщо. Вдячний організаторам "Нескорених", усім учасникам. Уважно слідкував і читав ці вірші. Дякую земляки за вашу віру в рідне місто, в країну», - сказав очільник Фонду, голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.
Серед учасників - і зрілі автори, і ті, хто не так давно почав писати літературні твори.
Марина Сакара - учасниця "Нескорених" з Херсону. Дуже сподівається на повернення до рідного міста, тож, можливо у наступному сезоні братиме участь онлайн. Каже, після окупації за час перебування у Кривому Розі вона заново навчилась посміхатись. А те, що її вірші сподобались криворіжцям і були схвалені експертною радою конкурсу, й поготів вважає великим своїм досягненням. Вірить, наступні її вірші вже не будуть такими, що змушують людей плакати. У своїх творах авторка моделюватиме поетичним словом щасливе, яскраве, красиве майбутнє без війни і лихоліття.
«Дуже мені подобається цей проєкт. Якщо ми ще житимемо тут, у Кривому Розі, то братиму участь, звичайно», - розповідає жінка.
Наймолодший учасник поетичного марафону – Владислав Іванюк. Хлопчик каже, що планує брати участь у конкурсі і наступного року.
«Я написав нового вірша про Україну, який планую представити наступного року. Маю віру в те, що ми переможемо», - ділиться Владислав.
Цьогоріч до конкурсу доєднались автори з усієї України і навіть з США. Загалом - більше вісімдесяти учасників.
«В третьому сезоні взяли участь чимало дітей. І їхні вірші були дуже проникливими. Багато планів і на 2025 рік. Будемо намагатися зустрітися в рамках наших творчих проєктів, в тому у числі четвертому сезоні. Сподіваємось, він буде переможним. В роботі знаходиться друкована збірка трьох сезонів поетичного марафону. Незабаром запросимо усіх на її презентацію», - говорить голова ГО "Криворізька міська асоціація "АРТ-культура" Ольга Якубовська.
Ділиться своїми враженнями і генеральна директорка ТРК "Рудана" Ганна Паукова:
«Коли ми задумували цей проєкт на початку повномасштабної війни з ГО "АРТ-культура", назвали його Поетичний марафон, але не знали, що , насправді, цей марафон триватиме так довго. Ми йдемо в паралель з життям, з емоціями авторів: майже три роки війни - і третій сезон поетичного марафону. Для телевізійників честь візуалізувати, оживити, поширити думки, емоції авторів, а це - своєрідне віддзеркалення суспільства. І наше завдання - зробити так, щоб поетичне слово лунало влучно і гучно».
«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»