СБУ викрила агентурну мережу ГРУ росії: до її складу входив нардеп Деркач. Відео

ВАЖЛИВО
24.06.22 - 15:28

Служба безпеки України викрила агентурну мережу ГРУ росії, до якої входив народний депутат України Андрій Деркач.

Деркач курував створення низки приватних охоронних підприємств у різних областях, щоб використати ці структури для швидкого захоплення України. Стосовно народного депутата розпочате досудове розслідування.

 

Оперативна розробка викритої мережі велася давно, але остаточно СБУ нейтралізувала її на початку війни, затримавши колишнього помічника народного депутата Ігоря Колеснікова, який виконував роль зв’язківця й фінансового кур’єра між спецслужбами рф і Деркачем.

 

Деркач був завербований у 2016 році. З ним особисто працювало вище керівництво головного розвідувального управління рф – начальник управління Ігор Костюков та його перший заступник Володимир Алєксєєв.

 

Нардеп Деркач отримував по 3-4 мільйони доларів від головного управління генштабу рф для створення приватних охоронних структур, які ворог планував використати для захоплення України.

 

Як повідомили в СБУ, сам Колєсніков після затримання пішов на угоду зі звинуваченням і дав "багато цікавих свідчень". У травні суд оголосив йому вирок за державну зраду.

 

"Під час входження військ, коли буде зрозуміло, що міста здаються, ці приватні охоронні фірми повинні були забезпечувати проходження техніки, сідати на броню з російськими прапорами, і таким чином забезпечувати мирний вхід у міста", – зазначив Колесніков.

 

За його словами, головне розвідувальне управління рф планувало під час захоплення Києва використовувати дві бригади спецназу й сили спецоперацій, які мали зайти з території білорусі, а звідти швидко просунутися до столиці, захопити Урядовий квартал та зібрати віче у Верховній Раді, яке б проголосувало за створення нового уряду. Однак українські захисники завадили реалізації цих планів.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: