Секс-скандал і корупційні звинувачення у дитячій стоматологічній поліклініці №1

    Скандал у першій міській стоматологічній поліклініці набирає обертів - віднедавна її двері буцімто закриті для маленьких пацієнтів. 

Фахівці дитячого відділення першої стоматологічної клініки переконані, що можуть опинитися на вулиці через свою відмову на сексуальні домагання в.о. головного лікаря Макара Боця.

Від початку року відділення перевели до лікувально-профілактичного, штату загрожує скорочення. Сам очільник закладу називає все це чутками, котрі поширюють безвідповідальні працівники.

"Несумлінні працівники нашої поліклініки з якоюсь корисливою для них метою розпустили плітки, що дитяча поліклініка більше не працюватиме. - коментує ситуацію Макар Боць. - Це неправда. Допомога дітям надавалася тут протягом багатьох років, у тому ж обсязі надається і зараз. Ця ідея об'єднання мала на меті покращити якість надання допомоги дітям, при цьому не скорочуючи ні штату, ні обсягів допомоги дітям, до того ж покращити матеріально-технічну базу відділення. Ця проблема надумана. Нехай мешканці приводять своїх діточок, всі види допомоги надаватимуть на тому ж рівні. Що ж до сексуальних домагань, то це теж надумано, хай скажуть, до кого були мої домагання. Це роблять люди, які не хочуть допустити змін у відділенні".

Проте лікарі дитячого відділення переконані: у такий спосіб очільник закладу зводить особисті, інтимні рахунки. Вони виклали ці звинувачення у зверненні до міського управління охорони здоров'я. 

Керівник партії ветеранів Афганістану, громадський активіст Віталій Фомін запевняє, що ображені працівниці поліклініки звернулись до депутатів Центрально-Міської райради з проханням про захист.

"Пан Боць прийняв самостійне рішення про об'єднання стоматологічного відділення іреформував структуру відділення, не спитавши про це працівників, - пояснює Фомін. - Ми розмовляли з працівницями поліклініки, усі відгукуються негативно про керівника, який порушує трудове законодавство. Ведучий хірург стоматології дає свідчення, у яких твердить, що Боць має 0,5 ставки як лікуючий лікар, але насправді він не є таким, не має ні прийому, ні свого кабінету. Протягом багатьох років він не має практики лікаря, але отримує за це зарплатню".

Працівники відділення запевняють, що реструктуруючи заклад, Боць зводить рахунки з завідуючою дитячим відділенням через те, що він ії домагався, а вона відмовила. І додають, що до смаку керівнику по черзі припадав увесь медичний персонал.

Олександра Рева, медична сестра дитячого відділення 1-ої стоматологічної поліклініки: "Ми проходили тут курси підготовки, як староста я прийшла дізнаватися про заняття. Зайшла до кабінету, а він почав обніматись, хапати за сідниці, я насилу всикочила з кабінету і втратила дар мовлення. Боць сказав, що я повинна щодня приходити до нього. Я навіть уявити не могла, що людина в такому віці може так поводитись". 

Страша медсетра Вероніка Кочетова підтверджує слова колеги: "Через це пройшли практично всі жінки нашої поліклініки. Хтось це приховує, хтось ні. Так само він поводився і зі мною, у 2004 році він мене викликав і домагався, я тоді була самотньою, заступитись нікому, тож примушував мене приходити до нього, натякаючи на інтим".

"Я не можу слухати, як керівника, з яким я пропрацювала не один десяток років, поливають брудом, - захищає патрона Світлана Ківа, медсестра лікувального відділення. - Він лікуючий лікар, веде прийом, і я можу показати, в якому кабінеті".

Сьогодні до медзакладу з перевіркою документації навідалась комісія з міського управління охорони здоров'я.

Громадські активісти влаштували зустріч з лікарями. Вони запевняють, що викрили факти, які підтверджують корупційну діяльність Боця, і нібито правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження.

Поки ж атмосфера серед персоналу поліклініки залишається вкрай напруженою. 

А ми чекаємо на результати розслідувань криворізького харасменту та корупційних звинувачень відповідними органами.