Шахраї чи добродії? У Кривому Розі наполегливо "закликають" допомогти хворій дитині

РЕЗОНАНС
12.08.19 - 11:00 451

Молода дівчина стоїть на сходах у переході до Центрально-Міського ринку. Поряд з нею - магнітофон, з якого голосно лунає запис різними голосами: "Криворіжці! Вашої допомоги потребує хвора дитина! У дівчинки немає однієї нирки і частини стравоходу. Ви можете допомогти!" Люди звичним рухом дістають з кишень прим'яті купюри, кидають до боксу і мчать далі у своїх справах.

 

 На Карачунах біля входу до АТБ молодик з мегафоном завчено й нав'язливо повторює той самий текст. 

 

У велелюдних місцинах Кривого Рогу, біля супермаркетів та в підземних переходах, у різний спосіб збирають кошти на допомогу тій самій крихітці-інваліду.

 

Ніхто не дивується й не перевіряє правдивість слів "прохачів", бо просити про допомогу хворим у нашій країні - справа буденна.

 

Але деякі небайдужі та пильні криворіжці звернули увагу на занадто бурхливу й підозрілу діяльність цих "благодійників" і попросили їх показати підтверджувальні документи.

 

Реакція виявилась несподіваною - одну з допитливих жінок ударили.

 

Як повідомляє криворожанка Наталія Разніцина, вдалося з'ясувати, що на теренах Кривого Рогу розгорнув свою діяльність БФ "Центр благодійної допомоги", зареєстрований у Миколаєві. Його кінцевим бенефіціаром є житель Донецька (у якого кілька таких фондів). 

 

"Найманий працівник, який збирав гроші біля АТБ на Східному, вдарив в обличчя жінку, яка намагалася перевірити його документи, - розповідає пані Наталія. - Люди викликали патрульну поліцію - було зареєстровано заяву, вже вдруге за місяць.

8 серпня біля "Варусу" знов збирали гроші, знову поліція перевіряла документи, але тут невідомий молодик спортивної статури вже демонстративно знімав мене на фото та відео, явно погрожуючи всім своїм виглядом". 

 

Директор Миколаївського обласного будинку дитини, якому зателефонували криворіжці, пояснив, що Будинок заключив договір з цим благодійним фондом.

 

За умовами цього договору, Будинок дитини отримує від фонду 1500 грн. на місяць на спеціальне харчування для малолітньої дівчинки з вродженими вадами стравоходу.

 

"А за словами найманих працівників, лише за день на одному місці вони збирають до 3000 гривень, - каже Наталія Разніцина. - І таких точок позначено в документах близько 70. Відомо про діяльність фонду в трьох містах Украіни - Кам'янське, Кривий Ріг та Миколаїв. Найманому працівнику платять 125 грн. на день, ще двоє молодиків його охороняють. Куди йде решта грошей - здогадайтеся самі. Ця безпрецедентна за цинізмом схема паразитування на людському співчутті та бажанні допомогти дитині підриває основи моралі суспільства, породжує недовіру та неповагу до держави, де таке можливе. Тому шахраям - рішуче ні!"

 

Обурені мешканці написали заяви в поліцію і вимагають призупинення діяльності цього фонду до з'ясування всіх обставин. 

 

Сподіваємось, що правоохоронні органи Кривого Рогу ретельно з'ясують деталі підозрілої справи і повідомлять громадськості результати. 

 

 

 

Фото Наталії Разніциної.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: