Щастя - це бути корисним і реалізованим. Театр "Краще разом" поставив криворіжців "Перед дверима"

КУЛЬТУРА
25.11.20 - 11:21

Сковорода - вічний, невмирущий, простий і складний водночас, доступний і незбагненний до кінця. Міркування великого українського філософа Григорія Сковороди і його уявлення про щасливий світ театралізували на криворізькій сцені обдаровані актори Інклюзивного мистецького проєкту «Краще разом».

Перед виставою організатори видовища запропонували усім охочим інтерактивну інклюзивну мандрівку, щоб здорова людина хоч ненадовго змогла зануритись у світ обмежених можливостей і відчути досвід людей із інвалідністю - написати шрифтом Брайля, вивчити кілька слів жестовою мовою, пересуватися на інвалідному візку чи наосліп, долаючи бар’єри.

 

А далі криворізькій публіці представили виставу «Перед дверима» - просвітницький мікс за мотивами трактатів та байок Григорія Савича. Подали її у дружному суголоссі і в індивідуальному розмаїтті, але у спільній "оркестровій" злагодженості й гармонії, диригованій вправною рукою режисерки Євгенії Морозової-Попової.

 

Вистава "Перед дверима" - про те, що робить нас людьми, вирізняє одне від одного, відкриває ніби й прості, але тим не менше, не всім зрозумілі сенси. І про те, що все-таки правда про щастя у кожного своя і всяка птаха має право "співати по-своєму", як їй присуджено природою. Ну і, звісно, провідною лінією постановки стала фірмова сковородівська ідея чесної «сродної праці» – ремесла, на якому знаєшся якнайкраще, в якому відчуваєш реалізацію свого природного хисту і від того почуваєшся щасливим і корисним людям.

 

Колективний мистецький продукт вийшов високовартісним, пронизливим, душевним і, головне, потужно-енергетичним. Усі мізансцени були тематичними, чітко вивіреними, деталі - ретельно продуманими, а музичний супровід від двох потужних музикантів: Романа Гамана (із гурту Роялькіт-Royalcat) та Arsenio Spadnik (із гурту To Ze Medouzme) додавав сюжету автентики, динаміки й пульсації.

 

Постановники на повну використали вокальні й акторські дані артистів, костюми й декорації, підсилювальні світлові та візуальні ефекти, елементи повітряної гімнастики.

 

Протягом вистави глядачі ніби стояли "перед дверима", за якими - вільний вибір кожного, світ, творений нашими руками. А на сцені палали теплі вогники чутливих сердець, об'єднані у спільну мистецьку ватру. Було надзвичайно тепло, атмосферно й духовно, і від того усі присутні - актори, глядачі й організатори видива - почувалися щасливими... 

 

 

Як ми писали, це не перша вистава Інклюзивного театру «Краще разом». Торік криворізькі артисти з успіхом гастролювали містами України з оригінальною виставою "Полювання на Снарка" за мотивами п'єси Льюїса Керролла.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: