Щеплення – за календарем? Як пандемія вплинула на вакцинацію українців

ЗДОРОВ'Я
10.08.20 - 15:50

Коронавірус вніс корективи не лише в буденне життя українців, а й до календаря планових щеплень. З початку карантину люди неохоче йшли до амбулаторій. Як результат - показники вакцинації знизились. 

«Тендеція рівня охоплення плановими щепленнями проти інфекційних хвороб, які включені до національного календаря щеплень, за перше півріччя 2020 року не дуже втішна», - коментує заступник міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

 

 

Спостерігається значне зниження рівня щеплень проти кору, паротиту, правцю, краснухи, поліомієліту. Найкритичніша ситуація - у Дніпропетровській області, де показники знижені на 47%, якщо порівнювати з даними за аналогічний період 2019 року.

 

Це загальна цифра по області, тоді як у Кривому Розі показник вакцинованих містян – більше 50%. Фахівці кажуть, зараз наше місто займає золоту середину з планових щеплень, і очікують, що незабаром крива вакцинації піде вгору. 

 

 

«За серпень ми точно підтягнемо кір, краснуху, паротит. Особливість в тому, що цієї вакцини в місті досить. Вистачить діткам, які повинні в 1 рік робити щеплення, і тим, хто йде в перший клас. Туберкуліну теж у центрах удосталь», - запевняє Анастасія Кузнєцова, директор Центру первинної медико-санітарної допомоги №5.

 

Дотримання календаря вакцинацій у МОЗ називають важливим чинником епідемічної безпеки, адже при низькому рівні щеплень ризик епідемій зростає.

 

 

Тим часом криворізькі медики намагаються зробити процес відвідування амбулаторій безпечним - без надмірного скупчення людей. Щоб потрапити на вакцинацію, достатньо зателефонувати до сімейного лікаря або до реєстратури лікарні, повідомити, що ви бажаєте пройти вакцинацію, призначити день та зручний час. 

 

 

Думки криворіжців щодо щеплень сходяться на одному - це надійний захист від інфекцій і дорослих, і дітей.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: