А що нового на просторах Інтернету? Блокування 69 сайтів, оподаткування Facebook і YouTube

ЦІКАВО
02.12.19 - 15:45

Інтернет-простір розширюється й змінюється в усьому світі.

А що нового при цьому відбувається в Україні? Інформує Internews Ukraine.

 

Блокування нових 69 сайтів за рішенням суду

 

За рішенням Печерського районного суду, 13 операторів та провайдерів мають заблокувати доступ до 69 сайтів, через які продають наркотики.

Відповідно до ухвали суду, досудове розслідування встановило, що через ці сайти відбувався збут наркотичних та психотропних речовин.

За рішенням суду від 7 листопада 2019 року, блокування здійснюватиметься через “накладення арешту на майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів мережі інтернет при використанні зазначених веб-ресурсів, з метою збереження речових доказів та припинення вчинення кримінальних правопорушень”.

 

 

Уряд націлився на SIM-карти

Кабмін вирішив заощадити 2 мільярди гривень на переписі населення і планує його провести, базуючись на даних про кількість SIM-карт та їх локацію.

За словами міністра кабінету міністрів Дмитра Дубілета, найбільш затребувана в міністерствах інформація - місце проживання людей, їх вік та стать. Чи легально отримати такі дані – під питанням.

Спершу планувалося, що перепис проведуть за класичною схемою - 100 000 інтерв’юерів мали ходити від дверей до дверей та записувати зібрані дані. От тільки перепис “в такому форматі це — недозволена розкіш для України”, вважає міністр Кабінету міністрів.

 

 

Чи почне Україна оподатковувати Facebook і YouTube?

Податковий парламентський комітет працює над змінами до Податкового кодексу щодо оподаткування «провайдерів загального доступу, що отримують прибуток на території України». Зміни можуть торкнутися таких платформ як Facebook, YouTube, Instagram. Про це LIGA.net повідомив Олександр Ткаченко, голова комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики. Ткаченко додав, що зміни передбачають податок на додану вартість, а не на прибуток. Ці зміни ще не є остаточними та продовжують їх обговорення.

Раніше стало відомо, що фракція “Слуга народу” розробляє законопроєкт “Про медіа”, яким передбачатиметься регулювання ЗМІ та соцмереж. Відповідно до презентації, народні депутати планують оподатковувати соцмережі і провайдерів, які доступні на території України. Зокрема йшлося про податки на відеосервіси з продажу контенту Netflix і YouTube.

 

 

Очільник СБУ виступає за продаж SIM-карт за паспортом

Голова СБУ Іван Баканов підтримав пропозицію продавати SIM-карти за паспортом і вважає, що це дозволить легше знаходити людей, які телефонують і повідомляють про замінування об'єктів критичної інфраструктури. 

"Потрібні зміни до законодавства, які не всім будуть до вподоби: продавати SIM-картки за паспортом. Якщо картка буде продана за паспортом, «вийти» на «мінера» буде простіше", - аргументує свою позицію Баканов.

При цьому Баканов розуміє, що проблему не вдасться зняти повністю, оскільки частина повідомлень про замінування приходить електронною поштою. А ще значна частина додзвонювачів робить це з окупованої території.

 

Вконтакте" та “Одноклассники” закріпилися у топ-10

За підсумками жовтня, російські соцмережі “Вконтакте” та “Одноклассники” зберегли за собою місце в топ-10 найбільш відвідуваних сайтів. Крім того, другу п'ятірку рейтингу очолює ресурс Yandex.

Про це йдеться у дослідженні інтернет-аудиторії України за жовтень, яке виконується на замовлення ІнаУ компанією Factum Group Ukraine.

Перша трійка найпопулярніших сайтів залишилася незмінною: Google, Youtube, Facebook. При цьому частка користувачів Google зросла на 3%, тоді як Facebook втратив 2%.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»