Що стало причиною вибуху на Східному: мешканці висотки вказують на запах пороху

РЕЗОНАНС
12.04.24 - 8:38

Одна людина загинула, 7 отримали травми: за фактом вибуху в будинку на Східному відкрито кримінальне провадження. Спеціалісти розглядають кілька версій того, що сталося. Втім, останнє слово за експертами, які мають назвати справжню причину трагедії у висотці.

В ніч  на 11 квітня потужний вибух підняв на ноги всіх мешканців  Східного.  У висотці, де рвонуло,  відразу  зайнялась пожежа. Перекриття між поверхами і стіни одного з під‘їздів просто знесло. Перелякані люди вибігли на вулицю, не розуміючи, що сталося.

 

На місце  вибуху одразу прибули загони ДСНС, поліції, медиків. Міські служби  розгорнули  штаб допомоги.

 

Як з‘ясувалось, руйнувань і пошкоджень зазнав цілий під‘їзд – 36 квартир. Одна людина загинула – її тіло рятувальники знайшли під завалами, 7 криворіжців отримали травми. Двоє з них на цей час у лікарні.

 

 

До пошкоджених квартир мешканці  не повернуться щонайменше у найближчі два тижні, бо в під‘їзді розійшлися панелі, - зазначив голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.

 

«Квартири зазнали настільки значних руйнувань, що будемо проводити інструментальне вивчення: чи можна буде їх відбудувати, чи взагалі маємо знести ці 36 квартир», - уточнив він.

 

Втім мешканці поруйнованого під‘їзду вказують на одну  важливу  деталь - запах пороху, що поширився будинком відразу після вибуху.

 

«Після вибуху відразу відчув запах пороху. Не газу, уточнюю, бо добре знаю, як саме пахне порох», - переконує мешканець поруйнованої 9-поверхівки на Східному Андрій.

 

«Причину потужного вибуху спеціалісти назвати ще не можуть, потрібна експертиза. Перша версія  -  газ. Але, як для газу, це дуже  потужний вибух», - припускає  О.Вілкул.

 

 За фактом вибуху в будинку поліція Кривого Рогу відкрила кримінальне провадження. Відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 2 статті 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної або техногенної безпеки) Кримінального кодексу України.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: