Що жовтень нам готує: призов до армії, опалення, місцеві вибори та переведення годинників

ВАЖЛИВО
01.10.20 - 10:20

У жовтні на українців чекають чимало нововведень у різних галузях. Наприклад, з обігу виведуть монети та старі купюри, відбудуться вибори до місцевих органів влади та переведуть годинники.

Від 1 жовтня в Україні стартує осінній призов до армії. Він триватиме до 31 грудня включно. До лав Збройних сил України на строкову службу закличуть 13,5 тисячі українських юнаків. Призову підлягають хлопці від 18-27 років, які не мають підстав для відтермінування або звільнення. На це держава виділить понад 65 мільйонів гривень.
 

У жовтні починається опалювальний сезон. Батареї повинні увімкнути в середині місяця. Місцева влада може вмикати опалення в різний час: все залежить від погодних умов. Спочатку до подачі тепла під'єднують лікарні, садочки та школи, а вже потім житлові будинки. За законом, дати тепло в будинки мають, коли упродовж трьох днів температура на вулиці нижча за 8 градусів тепла.

 

Важлива політична подія відбудеться 25 жовтня - місцеві вибори. Цього дня обиратимуть міських, сільських і селищних голів, депутатів місцевих, районних та обласних рад. На цих виборах вперше внутрішньо переміщені особи теж зможуть проголосувати  за місцем фактичного проживання, попри адресу реєстрації. Як ми повідомляли, на посаду міського голови Кривого Рогу претендують 9 кандидатів.
 

У ніч з 24 на 25 жовтня о 4-ій ранку відбудеться перехід на зимовий час: стрілки годинника в Україні переведуть на годину назад. Перехід на літній і зимовий час відбувається згідно з постановою Кабінету Міністрів. Головною причиною називають економію електроенергії і використання світлої пори доби по максимуму.

 

Від сьогоднішнього дня водії, рухаючись за містом, мають вмикати ближнє світло фар, бо дощі та тумани вкрили більшу частину країни. Відтак на дорозі стало більш небезпечно. Фари потрібно вмикати, аби зменшити кількість аварій. Правило діятиме до 1 травня.

 

Як ми писали, Нацбанк вилучає з обігу монети номіналом 25 копійок. Не можна вже розрахуватися і металевою гривнею зразка 1996-го, а також паперовими банкнотами, які надрукован до 2003 року. У НБУ пояснюють, що це заради спрощення готівкових розрахунків. Магазини, ресторани, сфера послуг такі монети й банкноти більше не прийматимуть. Залишки протягом двох тижнів вони можуть здати до банківських кас. 

 

Джерело - ТСН.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: