Шкільні жнива наближаються! Коли у Кривому Розі проведуть Останній дзвоник, ДПА та ЗНО

ОСВІТА
10.05.19 - 14:56 744

Навчальний рік потроху добігає кінця. Останній дзвоник у закладах середньої освіти пролунає 31 травня. У травні – червні випускники 4-х, 9-х та 11-х класів будуть складати державну підсумкову атестацію та зовнішнє незалежне оцінювання.

У 4-х класах державну підсумкову атестацію проводять з української мови і математики.

Учні 9-х класів складають ДПА з української мови, математики та одного з предметів за вибором педради школи: українська література, зарубіжна література, іноземна мова (залежно від навчального закладу), історія України, всесвітня історія, правознавство (практичний курс), географія, біологія, хімія, фізика, інформатика.

 

Деталі закінчення навчального року в Кривому Розі повідомила нашим журналістам головний спеціаліст міського департаменту освіти і науки Вікторія Полякова. 

 

"Заклади середньої освіти, враховуючи їх організаційну автономію, мають право самі визначати певні аспекти навчального процесу, - пояснює Вікторія Полякова. - Державна підсумкова атестація (ДПА) для учнів 4-х, 9-х і 11-х класів розпочнеться вже цього місяця.

 

Для учнів 4-х класів ДПА матиме вигляд контрольних робіт. Вона буде проведена в межах 14-16 травня. Випускники 11-х класів 21 травня складатимуть ДПА з математики. Вона буде проходити у формі ЗНО.

 

23 травня складатимуть обов'язковий предмет – українську мову та літературу.

 

Будуть задіяні випускники шкіл, а також студенти й випускники закладів професійно-технічної вищої освіти, які цьогоріч здобувають повну загальну середню освіту.

 

Розуміємо, що для випускників це гаряча пора, але ми впевнені, що вони ретельно готувались і успішно впораються з завданнями.

 

Стосовно урочистого вручення документів, ми рекомендуємо 14 травня провести видачу свідоцтв про базову загальну середню освіту, а 27 червня, напередодні Дня Конституції, - урочистості з нагоди вручення свідоцтв про повну загальну середню освіту для випускників 11-х класів.

 

Формат проведення заклади визначають самостійно, спільно з батьками й учнями.

 

Останнім часом нерідко обирають не стандартні лінійки, а якісь нові й цікаві форми проведення – флешмоби, свята окремо для різних ланок. І це добре, бо в різноманітті - багатство.

 

ЗНО у нашому місті буде проходити у 30 пунктах тестування.

 

Пункти будуть діяти з усіх предметів, крім німецької, французької та іспанської мов. Пункт тестування з цих мов буде організований у м. Дніпро.

 

І ми подбаємо про перевезення дітей, які обрали ці предмети для складання ДПА, до Дніпра.

 

Зазначу, що реєстрація на ЗНО вже завершена, кількість зареєстрованих осіб цього року значно більша (за рахунок студентів і вихованців закладів професійно-технічної вищої освіти).

 

Лідером серед предметів, які складатимуть випускники, є українська мова та література (обов'язковий).

 

Другий за популярністю предмет у переліку – історія України, третій - математика, четвертий - англійська мова.

 

Треба відзначити, що англійська такої популярності ніколи не мала, а на сьогодні на іспит з цього предмету реєструються дедалі частіше".

 

 

ДПА випускників 11-х класів проводитимуть у формі ЗНО з 21 травня по 13 червня 2019 року за наступним графіком:

 

математика – 21 травня;

 

українська мова і література – 23 травня;

 

іспанська, німецька, французька мова – 27 травня;

 

англійська мова – 28 травня;

 

фізика – 30 травня;

 

історія України – 4 червня;

 

біологія – 6 червня;

 

географія – 11 червня;

 

хімія – 13 червня.

 

 

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: