Сморід і цвіль. Мешканці вул. Покровська, 6 потерпають від постійного засмічення каналізації

КОМУНАЛКА
16.01.24 - 14:50

Близько 13 років потерпають від затоплення підвалу каналізацією мешканці будинку на вул. Покровська, 6. Це 5-поверхова панелька на 8 під’їздів - 119 квартир. На перших поверхах будинку стоїть нестерпний сморід, у квартирах - вологість і цвіль. Люди вдихають «амбре», не можуть зробити ремонти, неприємним запахом просякнуті речі, шпалери, рушники у ванних кімнатах. Керуюча компанія "Наш Дім" самотужки впоратись з цією проблемою не може, бо причина пролягає глибше - в системній помилці при проєктуванні будинку.

Криворіжець Микита з дружиною і дитиною мешкають на першому поверсі цього будинку. За два роки геть знервувалися, - скаржиться чоловік. - Постійний сморід у коридорі, ванній, кухні, доводиться навіть рушники з санвузла виносити, бо тхнуть каналізацією.

 

«Раз на два тижні чи місяць забивається квартальна каналізація, розташована за будинком, - каже чоловік. - Все це стікає з інших будинків, забиває труби, а потім наш підвал перетворюється на смердюче озеро. Ми регулярно пишемо скарги, звертаємося на Всеукраїнську лінію довіри. Нещодавно нам зателефонували з Саксаганської райради і повідомили, що проблема - на контролі у міста. Але ж це констатація факту, а не вирішення проблеми. У водоканалі наша заявка «провисіла» 2-3 тижні. І весь цей час у під‘їзді і моїй квартирі стояв страшний сморід. Коли на вулиці було -14-16, ми тримали увесь час двері під‘їзду відкритими, але це не допомагало, запах не зникав».

 

Комунальники кажуть: ця історія давня і тягнеться не один десяток років. При проєктуванні будинку була допущена помилка. Системне рішення полягає в тому, що служби мають перепроєктувати каналізаційні системи, вирити новий колодязь, щоби розширити можливі зони ризику засмічення. Періодично водоканал чистить труби, але цього вистачає на короткий час, і проблема знову повертається.

 

Оксана Гуніна - старша керуюча будинком. Жінка живе тут 13 років.

«Куди не зверталися – нам не можуть допомогти. Компанія «Наш Дім» теж не може самотужки вирішити негаразди, - нарікає пані Оксана. - Ми ж платимо гроші, кожна квартира, а проблема не вирішується. Підвал затоплює вода, там треба міняти труби, ми просимо навести лад, зібрати двірників і прибрати там. Колодязі час від часу чистять, але вони знову забиваються. Люди вже на знак протесту перестали платити за послуги ЖКГ».

 

Ми звернулись по коментар до Вікторії Погрібної, директорки управляючої компанії «Наш Дім».

«Затопило підвал будинку, у людей у квартирах перших поверхів стала булькати вода в унітазах і підніматись нагору. 14 січня міськводоканал, нарешті, після наших заявок прочистив засмічення і виявив причину, чому в колодязі цього будинку постійно затоплює. У підвал вода йшла, бо ревізійні випуски були відкриті. Якщо вони прочистили нормально, то підвал підсохне, і ми там наведемо лад. Направду, деякі мешканці також засмічують каналізацію: кидають овочі, фрукти, памперси, предмети гігієни, простирадла. Усе це забиває труби. Часом мешканці паркують свої машини на колодязях, і працівники не можуть дістатись до люків. Ми маємо велике прохання до міськводоканалу, щоб вони уважніше поставилися до нашої проблеми. Відзначу, що Довгинцівський район у цих питаннях оперативніше працює, ніж Саксаганський».

 

На тепер, працівники водоканалу засмічення усунули. А тим часом мешканці будинку на вул.Покровська, 6  заборгували за водопостачання пів мільйона гривень. Самі ж люди пояснюють свої борги тим, що втомилися чекати на вирішення їхньої проблеми.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: