Сьогодні - Антипасха. Криворізькі віряни згадували апостола Фому (Фото)

       Перша неділя після Великодня називається Антипасхою, Фоминою неділею, або Червоною гіркою. Назва «Антипасха» означає «замість Пасхи», «протилежний Пасхі», але це не заперечує Великдень, а є радше його нагадуванням.

       День пов’язаний з апостолом Фомою. На цього відданого учня Христа смерть і розп’яття Вчителя справили надзвичайно гнітюче враження. У Його воскресіння Фома не вірив, бо мав від природи доволі скептичний розум. «Якщо на власні очі не побачу – не повірю», - затято повторював він. Тож допитливість і бажання попри все переконатися в істинності воскресіння Христового на всі віки "приклеїти" цьому апостолу ім'я "Фоми невіруючого".

      На восьмий день Ісус Христос явився Фомі й показав рани на Своєму тілі. «Господь мій і Бог мій!», - вигукнув вражено учень, доторкнувшись до язв Учителя. Відтоді віра Фоми спалахнула з новою силою і він став ще більш ревним і відданим Христу. 

      По-дитячому щирої віри сьогодні всім бажають маленькі криворізькі прихожани храму Благовіщення Пресвятої Богородиці (житломасив Дружба, Довгинцівський район).