Сьогодні Міжнародний день дівчаток

     На 89-му пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН, що відбулося 19-го грудня 2011-го року, було прийнято рішення про заснування Міжнародного дня дівчаток, яке тепер щорічно відзначається 11-го жовтня.

Мета - привернення уваги до дискримінації дівчаток у різних країнах, підвищення обізнаності про нерівність, з якими стикаються дівчатка у всьому світі на основі їх статевої приналежності.

Міжнародний день дівчаток дозволяє зосередити увагу на необхідності вирішення проблем, з якими стикаються дівчата, і заохочувати до розширення прав і можливостей дівчат та прав людини.

Перше святкування Дня було присвячене проблемі ранніх шлюбів, які є порушенням прав людини.

За даними ООН, практично кожна третя молода жінка у віці від 20 до 24 років вперше вступила в шлюб до досягнення 18-річного віку. Найчастіше така практика зустрічається у Південній Азії (46%), країнах Африки, розташованих на південь від Сахари (37%), державах Латинської Америки і Карибського басейну (29%). На частку Європейського союзу і країн СНД припадає 11% таких випадків.

На думку експерток та експертів ООН, примушені до шлюбу дівчатка перетворюються на рабинь до кінця своїх днів, а їх права на доступ до медицини, до освіти, на фізичну і моральну свободу порушуються.

Дитячі шлюби призводять до ранніх і небажаних вагітностей, представляючи загрозу для життя дівчат.