Сьогодні Міжнародний день мігранта. Масштаби заробітчанства українців набули загрозливих розмірів

СОЦІУМ
18.12.18 - 10:00

Рішення відзначати Міжнародний день мігранта було ухвалене у зв'язку з тим, що в останні роки кількість мігрантів у всьому світі значно зросла.

Міжнародний день мігранта відзначається за пропозицією Генеральної асамблеї ООН щорічно, 18 грудня, починаючи з 2000 року.

У цей день Генеральна асамблея ООН прийняла Міжнародну конвенцію про захист прав усіх робочих мігрантів і членів їхніх сімей.

Мета проведення цього дня – зміцнити глобільні заходи захисту біженців і мігрантів.

Ці зобов'язання містяться в Нью-Йоркській декларації, в який виражається політична воля світових лідерів, спрямована на порятунок життів, захист прав людини і справедливий розподіл відповідальності на глобальному рівні.

У резолюції Генеральної Асамблеї запропоновано всім державам-членам ООН, урядовим та неурядовим організаціям відзначати Міжнародний день мігранта на основі розповсюдження інформації про права людини та основні свободи мігрантів, обміну досвідом та розробці заходів щодо забезпечення їх захисту.

 

Надзвичайно актуальною проблема трудової міграції залишається й для сучасної України. Масштаби заробітчанства наших співвітчизників набули загрозливо високих розмірів для майбутнього економічного процвітання країни.

Після 2013 року потік українців через польський кордон збільшився вдвічі, порівняно з попередніми роками. 

Нова хвиля трудової міграції з України зумовлена багатьма чинниками - найважливішими з яких є військова агресія РФ, глибока і тривала економічна криза, безробіття. Природно, що українці шукають перспективи вищих заробітків та кращих систем соціального забезпечення.

Незважаючи на те, що українці активно беруть участь у трудовій міграції, достовірних даних про їхню кількість Україна не має. Загальну оцінку кількості мігрантів можна отримати, якщо врахувати дані країн ЄС, дані Державної прикордонної служби України, яка фіксує фактичні перетини кордону, та опитування, проведені в Україні.

Приблизна кількість українського населення, яке брало участь у трудовій міграції у період з 2015 по 1 половину 2017 року, становить приблизно 4 мільйони осіб (близько 16% працездатного населення).

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: