Сьогодні пішов із життя ветеран війни, визволитель нашого міста Іван Потапенко

ЖАЛОБА
09.05.19 - 15:19 882

Сьогоднішнє свято Перемоги у Кривому Розі овіяне смутком - щойно стало відомо, що пішов із життя ветеран війни, визволитель нашого міста Іван Потапенко. Серед живих визволителів Кривого Рогу до сьогодні в місті залишалось троє. І ось пішов у небуття Іван Дмитрович...

Іван Дмитрович у роки війни воював у складі 58-го окремого корпусу аеророзвідки. По закінченню війни мав звання старшини, потім дослужився до полковника, став повним кавалером нагрудного знака «За заслуги перед містом».

 

З жовтня 1941-го вісімнадцятирічний піхотинець Потапенко воював під Москвою. Там отримав перше поранення.

Одужав і продовжив воєнний похід кулеметником на Донському фронті, який згодом, за місцем участі у найзапекліших боях, перейменували на Сталінградський.

 

Метр за метром відвойовували у ворога Сталінград. За кожен будинок точилися запеклі бої. Ніби уся сила противників зійшлась в одному місті.

Там хлопця наздогнала друга куля. З 1943-го року і вже до кінця війни Іван Потапенко забезпечував технічне обслуговування військових літаків у складі 58-го окремого корпусу аеророзвідки.

Сталінград, Орловсько-Курська дуга, Корсунь-Шевченківська та Нікопольсько-Криворізька операції довелося пройти Івану Дмитровичу.

 

І важкий шлях визволення України - Чугуїв, Дніпропетровськ, Новомосковськ, Верховцеве, Кривий Ріг.

 

Воєнний досвід моториста на якийсь час став для фронтовика професією і після війни. Згодом доля повернула Івана Потапенка до Кривого Рогу вже назавжди.

Звідси родом його дружина. І тут, в Україні, правнуки продовжують родовід сибіряка.

 

27 років Потапенко сумлінно працював на "Криворіжсталі".

Іван Дмитрович говорив, що на віку йому вистачило щасливих років. Їх запорукою було мирне життя. Саме миру визволитель завжди бажав українцям.

 

Ні кроку назад і ні дня спокою. Таким було життєве кредо ветерана.

Молодь приходила послухати його правдиві історії, і невичерпний оптимізм Івана Дмитровича надихав кожного.

 

"Будем жить. Назло врагам. Надо жить!" - частенько говорив визволитель.

 

Світла пам'ять і шана воїну - в серцях вдячних криворіжців! 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: